TikTok Filigranı Nasıl Kaldırılır

TikTok filigranını daha önce duydunuz, ancak ondan kurtulmanın basit bir yolu olduğunu biliyor muydunuz? Şirketin adının bir veya iki skandalla birlikte anıldığını duymuş olabilirsiniz, ancak popüler uygulamanın arkasındaki filigran şirketi olduklarını fark etmemiş olabilirsiniz. Bu isim bir zil çalıyorsa, bunun nedeni muhtemelen TikTok’u daha önce duymuş olmanızdır. Popüler fotoğraf ve video paylaşım uygulaması TikTok, son zamanlarda filigran kaldırma politikasıyla ilgili haberlerde yer aldı. Politika, şirketin filigran içeren videolar yükleyen kullanıcıları sansürlemekle suçlandığı bir davadan kaynaklandı. Politika o zamandan beri geri çekildi. Filigranı TikTok’tan nasıl kaldıracağınız aşağıda açıklanmıştır.

TikTok Filigranı Nasıl Kaldırılır

TikTok’un filigranını videolarınızdan kaldırmak için yapabileceğiniz birkaç şey var, ancak bu sizin açınızdan biraz zaman ve çaba gerektirecektir. İşte, sahip olduğunuz zamana karşı tartmanız gereken bazı öneriler:

 • TikTok abonelik ücretinizin geri ödenmesini isteyin – uygulamanın ücretsiz olduğunu, ancak kullanıcıların uygulamaya içerik yüklemek için ödeme yapması gerektiğini unutmayın. Bu ayrıcalık için artık ödeme yapmak istemiyorsanız, bu platformlarda hesabınıza giriş yaparak ve oradan nasıl alacağınızı öğrenerek Apple veya Google Play üzerinden geri ödeme talebinde bulunun (oldukça kolay olmalı).
 • Diğer bazı TikTok kullanıcılarının yaptığını da yapabilirsiniz – yeni bir e-posta adresiyle yeni bir hesap oluşturun. Bu, yalnızca sıfırdan başlamak istiyorsanız ve önceki tüm çalışmalarınızı kaybetmekten çekinmiyorsanız önerilir.
 • Başka bir seçenek de, filigranı TikTok’taki videolardan kaldırabilen bir uygulama kullanmaktır. TikTok için Filigran Kaldırma, tik tok kaldırıcı ve TikTok Videoları için Filigranları Kaldırma dahil olmak üzere bu amaç için kullanılabilecek çeşitli uygulamalar vardır.
 • Bir uygulamayı kullanmak veya hesabınızı kaybetmek istemiyorsanız, videolarınızdan filigranı kırpmayı deneyebilir ve bunları kullanabilirsiniz – bu şekilde filigranı kaldırırken hesabınızı kullanmaya devam edebilirsiniz.
 • Ayrıca filigranı sizin için kaldıracaklarını görmek için TikTok desteğiyle iletişime geçmeyi deneyebilirsiniz.
 • Filigrandan kalıcı olarak kurtulmak istiyorsanız, cihazınızın tarihini uygulamanın filigran eklenmediği bir zamana değiştirmeyi de deneyebilirsiniz – bu, yalnızca nasıl yapılacağını biliyorsanız ve cihazınızın tarihini değiştirme konusunda rahatsanız önerilir. yanlış yapmak bazı çok ciddi sonuçlara yol açabilir (telefonunuzun tamamen çalışmamasına bile neden olabilir).
 • Son olarak, TikTok videolara filigran koymayı bırakana kadar her zaman bir süre bekleyebilirsiniz – sonuçta artık yapmıyorlar gibi görünüyor.

TikTok Filigranlama Nedir?

 1. TikTok, kullanıcıların kısa videolar oluşturmasına ve paylaşmasına olanak tanıyan bir mobil sosyal medya uygulamasıdır. Platform, içerik paylaşımı için de benzer bir format kullanan popüler müzikal.ly’ye benzetildi. TikTok, yalnızca Android cihazlarda bir milyardan fazla indirildi.
 2. Şirket, içeriğinden para kazanmak için uygulamaya yüklenen tüm videoları logoları ve telif hakkı bildirimi ile filigranlar.
 3. Şirketin filigran politikası, telif hakkıyla korunan materyalleri içeren tüm videoların uygulamadan kaldırılmasını veya şirketin moderatörleri tarafından silinen yüzü şart koşuyordu.
 4. Daha da kötüsü, telif hakkıyla korunan materyal TikTok tarafından çok geniş bir şekilde tanımlanmıştır – videonuzda herhangi bir müzik kullanımı, içeriğinizin kaldırılması ve/veya hesabınızın feshi için gerekçe olabilir. Tüm bunlar, içeriklerini tam olarak ödedikleri bir uygulamada oluşturmak için önemli miktarda zaman harcayan ve karşılığında hiçbir şekilde tazminat almayan kullanıcılara danışılmadan yapıldı.
 5. Şirketin filigran kaldırma politikası, YouTube ve Instagram gibi diğer siteler aynı zorunluluğu getirmediğinde neden videolarından bir filigranı kaldırmaya zorlandıklarını sorgulamak zorunda kalan kullanıcı tabanında öfkeye neden oldu.

Videolardan TikTok Filigranı Nasıl Kaldırılır

 • İlk olarak, bir video dönüştürücü indirmeniz gerekir. VLC Media Player’ı öneririz.
 • Video dönüştürücüyü indirdikten sonra açın ve üzerinde filigran bulunan video dosyasını yükleyin.
 • Filigranlı video dönüştürücüye yüklendikten sonra, çıktı biçimini “MP4” olarak ayarlayın ve masaüstünüze veya daha sonra kolayca bulabileceğiniz bir yere kaydedin.
 • Şimdi tarayıcınızı açın ve https://tiktok-video-downloader.com/ adresine gidin.
 • Giriş kutusuna, filigranlı TikTok videonuzun bağlantısını yapıştırın ve tik tok-video-downloader web sitesindeki giriş kutusuna tüm bilgileri doğru bir şekilde girdikten sonra ekranınızın altındaki “İndir” düğmesine tıklayın (emin olun bağlantınızın başına http:// koydunuz).
 • İndir’e tıkladıktan sonra, indirme işleminizin devam ettiğini söyleyen yeni bir ekrana yönlendirileceksiniz.
 • Artık video dönüştürücünüze geri dönebilir ve daha önce oluşturduğunuz dosyayı açabilirsiniz.
 • Şimdi video dönüştürücüyü tekrar açın, dosyayı yükleyin ve çıktı biçimini “AVI” (veya istediğiniz herhangi bir biçim) olarak ayarlayın.
 • Artık filigranlı videonuzu bir AVI olarak kaydettiğinize göre, onu AVI dosyalarını destekleyen herhangi bir platforma (YouTube gibi) yükleyebilirsiniz.
 • Filigranlı AVI’nizi tercih ettiğiniz platforma yükledikten sonra, masaüstünüzden veya bilgisayarınızda kaydettiğiniz herhangi bir yerden silin ve ardından bilgisayarınızda yer kaplamaması için çöp kutusunu boşaltın.
 • Tebrikler! TikTok filigranlarını videolardan başarıyla kaldırdınız!

Fotoğraflardan TikTok Filigranı Nasıl Kaldırılır

 1. Bir uygulama indirin. Fotoğraflarınızdan TikTok filigranını kaldırmanıza yardımcı olacak birkaç uygulama var. Bizim beğendiğimize “Filigranı Kaldır” denir (aynı ada sahip birkaç uygulama daha vardır, ancak bu bizim önerdiğimiz uygulamadır).
 2. Fotoğrafınızı açın, ardından ekranı doldurması için fotoğrafa dokunun. Sağ üst köşedeki ‘Düzenle’ye dokunun.
 3. Ekranınızdaki menüden ‘Kırp’ı seçin, ardından resminizi bir kareye veya daireye sığacak şekilde ayarlayın (isterseniz). Bu aracı, isterseniz resminizi döndürmek veya çevirmek için de kullanabilirsiniz.
 4. İşiniz bittiğinde, ekranın sağ üst köşesindeki ‘Bitti’ye dokunun ve telefonunuzda veya tabletinizde yeni bir dosya olarak kaydedin (bunun için yeni bir klasör oluşturmak isteyebilirsiniz).
 5. Fotoğraflardan TikTok filigranını kaldırmanıza izin veren bir uygulama indirin. “Filigranı Kaldır” ı seviyoruz. Uygulamayı açın, ardından ekranınızın sağ üst köşesindeki üç noktalı menü simgesine dokunun ve ‘Resmi aç’ı seçin.
 6. Fotoğrafınızı seçin, ardından ekranınızın altındaki ‘İlerle’ye dokunun (bu, fotoğraflardan TikTok filigranını kaldıracaktır). Ayrıca, “Güç seviyesi”ne dokunarak veya aynı ekranda parmağınızı yukarı ve aşağı kaydırarak kaydetmeden önce görüntüyü ne kadar bulanıklaştırmak istediğinizi ayarlayabilirsiniz (sağa ne kadar çok kaydırırsanız, o kadar bulanıklaşırsınız).
 7. Telefonunuzda veya tabletinizde yeni bir dosya olarak kaydedin ve telefonunuzdaki veya tabletinizdeki diğer uygulamalarla paylaşın (isterseniz Google Drive veya Dropbox’ta yeni bir dosya olarak da kaydedebilirsiniz).

Çözüm

Yukarıda belirtilen ipuçları ve püf noktaları, filigranı TikTok’tan kaldırmanıza yardımcı olacaktır. Ancak soruna kalıcı bir çözüm arıyorsanız telefon numaranızı değiştirerek filigrandan kurtulabilirsiniz. Bu sayede sürekli olarak farklı yöntemler denemek zorunda kalmayacaksınız.

About admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir