TikTok Hesabı İşletmeler İçin Neden Gerçekten Önemli?

Bazı nedenlerden dolayı, TikTok hala bir çocuk sosyal ağı olarak kabul ediliyor ve eğlence içeriğinin bolluğu nedeniyle ciddi işler için işe yaramaz. Birçoğuna göre, yalnızca bir blogcu orada popülerlik kazanabilir ve ancak TikTok takipçi satın al. Ancak, her şey çok daha karmaşık.

Tabii ki, aptal veya sevimli videolar arasında iyi eğitici videolar var, ancak ortalama bir işletme sahibinin, örneğin Çin’de büyük bir fabrika, küçük bir kasabada küçük bir terzi veya bir mobilya gibi TikTok’un nasıl yardımcı olacağını hemen anlaması zor. başka bir kıtada yeni müşteriler bulmak veya reklamlardan tasarruf etmek için atölye çalışması. Anlayalım.

TikTok Hakkında Çok Havalı Olan Ne?

Güveni çabucak kazanılabilen çok sayıda çözücü kitle

TikTok’ta birçok çocuk ve öğrenci (yetişkinler için mal satın alanlar) ve ebeveynler (çocuklar için satın alanlar veya yerel reklamlardan, geleneksel olarak ev aletlerinden etkilenenler) var.

Herkes gerilimi azaltmak için eğlenmeyi veya sıra dışı bir şeye bakmayı sever. Bu nedenle, göze batmayan içerik yardımıyla kullanıcıyı satın almaya zorlayabilirsiniz.

Örneğin, çocuklar çizim yapmayla ilgili videolar izliyor, bir kadın inşaat hayatı tüyolarını öğreniyor ve bir erkek stand-up’ları dinlemeyi ya da sabun, tahta keserek veya bir boya tabakasını yok ederek ASMR videoları izlemeyi seviyor.

Teorik olarak, tüm aileniz şunları satabilir:

  • profesyoneller için sanat malzemeleri, çünkü çocuk aynı amları veya boyaları istiyor;
  • mutfağın arkası için yeni fayanslardan birçok parçası olan bir tornavidaya kadar, karısının acilen ihtiyaç duyduğu inşaat malzemeleri veya herhangi bir alet;
  • üzerinde anlatılan hikayeden herhangi bir ürün ASMR yerel reklam (gıda, ev aletleri) olarak kanalize edin veya en sevdiğiniz renge boyayın.

Geleceğe yatırım

İnsanlar büyüyor. Videolarınızı izleyen çocuklar birkaç yıl içinde müşteriniz olabilir. Bu özellikle aksesuar, giysi veya teknoloji satıyorsanız geçerlidir. Ve birkaç yıl içinde genç öğrenciler, şimdi anlatılabilecekleri onarımlar, emlak satın alma, seyahat etme veya çocuk eşyaları ile ilgilenecekler.

Markanız kullanıcının bilgi alanına ne kadar erken girerse, belirli bir ürünü satın alması veya bir hizmet sipariş etmesi gerektiğinde sizi hatırlama olasılığı o kadar yüksek olur. Örneğin, Nestle’nin yaptığı şey buydu. Herkes bebek formüllerini, pürelerini ve kurabiyelerini bilir (çünkü bazıları hala onları gizlice yemeyi sever).

Bozulamaz Algoritmalar

Uygulama, reklam ve bütçe enjeksiyonu olmadan bile hedef kitlenizi bulmanıza yardımcı olacaktır. Diyelim ki kedi yatakları hakkında bir video hazırladınız ve kediniz baş rolde oynadı. Teoride, algoritmalar sayesinde kediler ve hatta iç tasarım hakkındaki videoların hayranlarına gösterilecek, böylece daha fazla insan evcil hayvanınız, hesabınız ve ürününüz hakkında bilgi sahibi olacak.

Video çok sayıda olumlu tepki toplarsa, öneriler akışına girme ve tüm dünyayı fethetme şansı vardır. Ana şey mizah ve hedef kitlenizin neyi sevdiği.

About admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir