TikTok Hesabınızın Yasağı Nasıl Kaldırılır

TikTok uygulaması, gençler arasında popüler bir selfie uygulamasıdır, ancak bu, şirketin ebeveynlerinin aynı fikirde olduğu anlamına gelmez. Yakın geçmişte şirket, kullanıcılarının sorunlu olduğunu düşündüğü içeriği sansürlemek ve potansiyel olarak yasaklamakla suçlandı. Şimdi, şirketin, kullanıcılarına görmek istedikleri içeriği sağlamaya devam edebilmesi için hesabının engelini kaldırmak için yardımınıza ihtiyacı var.

TikTok’u kullanan iki milyardan fazla insandan biriyseniz, şirketin kapaksız kendi videolarınızı yayınlamanıza izin vermediği bir zamanı hatırlayabilirsiniz. Şirketin görüşlerinin nasıl değiştiğinden tam olarak emin değiliz, ancak yakın zamanda şirketin müşteri destek ekibiyle karşılaştıysanız veya TikTok’ta yayınlamanıza izin verilmeyen içerikle ilgili bir uygulama içi bildirim aldıysanız, tek değil. Hesabınızın blokesini kaldırma hakkında bilmeniz gerekenler burada.

İşte TikTok hesabınızın blokesini kaldırmanın en iyi birkaç yolu.

#1: Bir itiraz formu doldurun.

Hesabınızın TikTok Hizmet Şartları’nı ihlal ettiği için bloke edildiğinden eminseniz, itiraz formunu kesinlikle doldurmalısınız. Bu formun bağlantısını uygulamanızın ayarlar sayfasının alt kısmında bulabilirsiniz. İtiraz formu, hesabınızın yasaklanmasını hızla kaldırabilmeniz için adınız, yaşınız, cinsiyetiniz ve e-posta adresiniz gibi kendinizle ilgili bazı ayrıntıları vermenizi isteyecektir!

#2: Farklı bir kullanıcı adıyla yeni bir profil oluşturun.

Bazı kullanıcılar, yeni bir profil oluşturarak ancak farklı bir kullanıcı adıyla hesaplarının blokesini kolayca kaldırabildiklerini bildirdi. Bu yöntem sizin için işe yaramazsa veya orijinal kullanıcı adınız TikTok’ta zaten alınmışsa endişelenmeyin çünkü TikTok desteğiyle iletişime geçmek gibi başka seçenekler de var.

#3: TikTok desteğine başvurun.

Yukarıdaki yöntemleri kullanarak hesabınızın blokesini kaldıramıyorsanız, yardım için TikTok desteği ile iletişime geçmelisiniz. TikTok desteğiyle iletişim kurmanın iki yolu vardır – e-posta veya canlı sohbet özellikleri aracılığıyla. E-posta seçeneğini kullanmayı seçerseniz, tiktok’a bir e-posta gönderin ve e-posta gövdesine tam adınızı, yaşınızı, ülkenizi/bölgenizi ve durumunuzun kısa bir açıklamasını eklediğinizden emin olun. Canlı sohbet seçeneğini seçerseniz, Telegram’da tiktok-destek-sohbet-botunu ziyaret edin ve oradan ekrandaki talimatları izleyin.

#4: Facebook veya Instagram’daki arkadaşlarınızdan TikTok moderatörleri tarafından kaldırılan videolarınızı veya resimlerinizi yeniden paylaşmalarını isteyin.

Hizmet Şartlarını ihlal ettiğiniz için TikTok’tan yasaklandıysanız, yasağı kaldırmanın tek yolu TikTok moderatörlerinin artık Hizmet Şartlarını ihlal etmediğinizi görmeleridir. Bunu yapmak için Facebook veya Instagram’daki arkadaşlarınızdan videolarınızı ve resimlerinizi TikTok’ta yeniden paylaşmalarını istemeniz gerekiyor. Arkadaşlarınızdan en az biri içeriğinizi yeniden paylaşırsa, TikTok’tan banlanmanız gerekir.

#5: Farklı bir e-posta adresi ve telefon numarası ile yeni bir hesap oluşturun.

Yukarıdaki yöntemlerden herhangi birini kullanarak hesabınızın blokesini kaldıramıyorsanız, farklı bir e-posta adresi ve telefon numarasıyla yeni bir hesap oluşturmak yardımcı olabilir. Tekrar banlanmamak için kayıt işlemi sırasında verdiğiniz tüm bilgilerin doğru olduğundan emin olun!

#6: TikTok’un resmi web sitesinde bir e-posta bültenine kaydolun ve Facebook veya Instagram üzerinden doğrulayın.

Yukarıdaki yöntemlerden hiçbiri sizin için işe yaramazsa, bazı kullanıcılar için işe yarayan bu yöntemi denemek isteyebilirsiniz. TikTok’un resmi web sitesinde bir e-posta bültenine kaydolun ve Facebook veya Instagram üzerinden doğrulayın. E-posta adresiniz doğrulandıktan sonra, web sitesinden çıkış yapın ve ardından bültene kaydolmak için kullandığınız e-posta adresini kullanarak tekrar giriş yapın. Şimdi profilinize gidin ve ekranın sağ üst köşesindeki kullanıcı adınızın altındaki “Profil Ayarları”na dokunun. Buradan, “Gizlilik Ayarları”na dokunun ve ardından tüm kullanıcıların profilinizi tekrar görebilmesi için “Arkadaşları Engelle” seçeneğini kapatın. Bundan sonra, Profil Ayarları sayfanıza geri dönün ve “Arkadaşlık İstekleri”ne dokunun, böylece yalnızca sizi daha önce arkadaş olarak ekleyen kişiler sizi tekrar ekleyebilir.

#7: Farklı bir telefon numarasıyla ancak aynı e-posta adresiyle yeni bir hesap oluşturun.

Yukarıdaki yöntemlerden hiçbiri sizin için işe yaramazsa, bazı kullanıcılar için işe yarayan bu yöntemi denemek isteyebilirsiniz. Farklı bir telefon numarasıyla ancak aynı e-posta adresiyle yeni bir hesap oluşturun. Hesabınız oluşturulduktan sonra, eski telefon numaranızdan giriş yapabilmeli ve yeni hesaba kaydolmak için kullandığınız e-posta adresini kullanabilmelisiniz.

TikTok İçeriği Neden Yasaklıyor?

1. Telif Hakkı İhlali:

Telif hakkıyla korunan materyali izinsiz yüklerseniz, TikTok’tan yasaklanma ihtimaliniz yüksek. Telif hakkıyla korunan bir şey kullanmak istiyorsanız, bunu hesabınıza yüklemeden veya kullanarak bir video çekmeden önce sahibinden izin aldığınızdan emin olun.

2. Şiddet ve Çıplaklık:

TikTok’un şiddete ve çıplaklığa karşı katı bir politikası vardır, bu nedenle bunlardan herhangi birini kullanıyorsanız – o zaman uygulamadan yasaklanmayı bekleyin. İzlediğiniz videonun yanındaki “Bildir” düğmesine dokunarak ve ardından “Uygunsuz İçerik/Şiddet/Çıplaklık”ı seçerek sansürlenmemiş şiddet veya çıplaklık içerebilecek uygunsuz içeriği veya videoları bildirebilirsiniz. TikTok’un bu tür içeriğe karşı sıfır tolerans politikası vardır, bu nedenle her zaman mümkün olan en kısa sürede kaldırılacaktır.

3. Nefret Söylemi:

Hesabınızda nefret söylemi yayınlarsanız, silinirse veya hesabınız TikTok’tan yasaklanırsa şaşırmayın. Uygulama herhangi bir türde nefret söylemine müsamaha göstermez, bu nedenle başka birinin böyle bir şey paylaştığını görürseniz, hemen şikayet edin ve hesabının kapatılması için kullanıcı adının yanındaki “Şikayet Et” düğmesine basın.

4. Telif Hakkıyla Korunan Müzik:

Hesabınızda telif hakkıyla korunan müzik yayınlarsanız, TikTok’tan yasaklanacaksınız. Bunu önlemek için yalnızca kullanma izniniz olan şarkıları kullandığınızdan emin olun.

5. Spam:

Arkadaşlarınıza istekler, gönderiler ve yorumlarla spam gönderiyorsanız, hesabınızın TikTok’tan yasaklanması muhtemeldir. Uygulama herhangi bir spam türüne tolerans göstermez ve tüm kullanıcıların uygulamalarını kullanırken olumlu bir deneyim yaşamasını isterler, bu nedenle, diğer kullanıcılara spam gönderen birini görürseniz, hemen bildirin ve kullanıcı adlarının yanındaki “Bildir” düğmesine basın uygulamadan kaldırılmaları için.

Çözüm

TikTok hesabınızın blokesinin kaldırılması haftalar veya aylar sürebilen bir süreçtir. Yine de hesabınızın blokesini kaldırmaktan asla vazgeçmemelisiniz ve eğer bir gün olursa, bizden her zaman incelememizi isteyebilirsiniz.

TikTok müşteri desteği ile ilgileniyorsanız ve hesap kısıtlamalarınızda bir değişiklik görmek istiyorsanız, bize bildirin, bunun gerçekleşmesi için elimizden gelenin en iyisini yapalım.

About admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir