TikTok ve Ötesi: En İyi Mobil Video Düzenleme Uygulamaları

İster TikTok için içerik üretiyor olun ister kısa bir film çekiyor olun, çekimden paylaşıma kadar ihtiyacınız olan tek şey akıllı telefonunuzdur. Burada bulunan mobil video düzenleme uygulamaları, güçleri ile sizi şaşırtacak.

TikTok, Instagram, Facebook ve YouTube’da izlediğiniz en iyi videolar genellikle tam boyutlu bilgisayarlarda üretilir, ancak artık mobil video düzenleme uygulamaları her zamankinden daha yetenekli olduğundan, birçok kişi videoları doğrudan mobil cihazlarında düzenliyor. Android ve iOS için video büyüsü yapmak için çok sayıda etkileyici uygulama mevcuttur. Bazı uygulamalar şablon tabanlıdır ve ilgi çekici bir sosyal video oluşturmak için fotoğraflarınızı ve videolarınızı seçmekten başka bir şey yapmanızı gerektirmez. Diğerleri , bindirmeler, zaman yeniden eşleme, metin başlıkları, hareket efektleri ve ses düzenleme araçlarıyla size gelişmiş bir masaüstü video düzenleme uygulaması kadar kontrol sağlar. Bazılarının ücretsiz sürümleri vardır, ancak en iyi özelliklerini elde etmek için birkaç dolar ödemeye değer. İşte mobil cihazlar için en iyi video düzenleme uygulamaları için seçtiklerimiz.

Adobe Premiere Rush

Adobe’nin Android ve iOS için iyi tasarlanmış mobil uygulaması Rush, projeleri Creative Cloud hesabınızla senkronize eder, böylece bir projeyi Premiere Pro’da düzenlemeye devam edebilirsinizmasaüstünde, ancak bağımsız mobil düzenleme için de kullanabilirsiniz. Rush’ın sürümleri de macOS ve Windows için mevcuttur. Uygulamada, diyaframı ve odağı manuel olarak ayarlamanıza olanak tanıyan basit veya gelişmiş modda video çekebilirsiniz. Biraz içeriğe sahip olduğunuzda, başlıklar, film müziği müziği ve grafik kaplamaları ekleyebilirsiniz. TikTok gibi dikey çıktılar için Otomatik Yeniden Çerçeveleme, manzara çekimlerinin aktif alanını bulur ve buna göre kırpar. Aydınlatma ve renk için standart ayarlamalar hizmetinizdedir ve iz katmanları ve hız değişiklikleri ekleyebilirsiniz. Bulamayacağınız bir şey, burada diğer uygulamalar tarafından sunulanlar gibi proje şablonlarıdır. Bir projeyi oluşturduktan sonra doğrudan Behance, Facebook, Instagram, TikTok veya YouTube’a aktarabilirsiniz.

Apple iMovie

iMovie , gerçekten işlevsel ilk mobil video düzenleyicilerden biriydi. Zaman çizelgelerini işleme şekli, masaüstü video düzenleyicilerinde yaptığınız gibi bir ekleme noktası imlecini hareket ettirmek yerine parmağınızla parçayı kaydırmanıza izin vermesi, önemli bir yardımcı yenilikti. Yalnızca iOS için olan uygulama, yeşil ekran birleştirme ve hız değiştirme gibi daha gelişmiş video düzenleme işlemlerinin yanı sıra tüm standart video birleştirme ve kırpma işlemlerini yönetmenize olanak tanır. En sevdiğimiz iMovie özelliklerinden biri, tam olarak ne tür çekimler ekleyeceğinizi gösteren Fragmanlar şablonlarıdır. Başka bir artı: Projeleri bir masaüstü Mac’te iMovie veya Final Cut Pro’da düzenlemeye devam edebilirsiniz .

Canva

Canva, sosyal medya oyunlarını ürün ve hizmetleri tanıtmak için geliştirmek isteyen küçük işletme sahiplerini hedefliyor. Tamamen şablon tabanlıdır ve stok içeriğiyle yüklenmiştir, böylece işlerin güzel görünmesi için profesyonel bir editör olma konusunda endişelenmenize gerek kalmaz. Tek bir çekime ihtiyaç duymadan bir şeyler yapmanızı sağlar. Ancak elbette kendi video kliplerinizi ve fotoğraflarınızı kullanabilir, aynı anda videoları dikey bir düzende istiflemek veya kırpabileceğiniz bindirmeleri kullanmak gibi süslü şeyler yapabilirsiniz. Bununla birlikte, uygulama, ışığı ve renkleri ayarlamak gibi bazı temel video düzenleme özelliklerinden yoksundur. Bunu daha çok metin, şekil ve kenarlıklarda güçlü yönleri olan bir grafik tasarım uygulamasının video eşdeğeri olarak düşünebilirsiniz. Canva ücretsiz olarak kullanılabilir, ancak özelliklerinin çoğu, stok içeriği ve şablonları bir Pro aboneliği gerektirir.

CapCut Video Düzenleyici

Bu iyi tasarlanmış ücretsiz uygulama ( TikTok yaratıcısı ByteDance’e aittir), ShortCut seçeneği sayesinde paylaşılabilir videolar oluşturma işini kısa sürede halleder. CapCut ile klipleri ve fotoğrafları seçersiniz ve uygulama arka plan müziği ve efektler ekler. Bir test videosuna video sallama efekti ve alev katmanları ekledi, ancak Samsung Galaxy S21 Ultra’mda 30 saniyelik klipler oluşturmak birkaç dakika sürdü. Klipleri bölebilir, metin ekleyebilir, insanlarla yapılan çekimlerden arka planları kaldırabilir ve hatta şeffaflık içeren bindirmeleri kullanabilirsiniz. İşiniz bittiğinde, çalışmanızı paylaşmak için önerilen yer – tahmin ettiniz – TikTok.

CyberLink PowerDirector

Tıpkı masaüstü muadili PowerDirector 365 gibi, PowerDirector’ın mobil sürümü düzenleme araçları, şablonlar, geçişler ve efektlerle yüklenir. Dikey veya yatay olarak projeler oluşturabilir, başlıklar ve film müzikleri de ekleyebilirsiniz. Aboneler Shutterstock, Getty iStock ve Pixabay’in stok görüntülerine erişebilir. Saydamlık içeren kaplamalar, kroma anahtarlama, animasyonlu metin başlıkları ve hatta efekt anahtar karesi dahil olmak üzere, masaüstü programında bulunan araçların neredeyse tamamını elde edersiniz. Mobil kullanım için özellikle yararlı olan, yatay içeriği dikey olarak yeniden biçimlendirmeyi ve bunun tersini bir çırpıda yapan Sığdır ve Doldur aracıdır. Uygulama, iş sosyal paylaşımları, vlog’lar ve Instagram videoları için şablonlar içerir. Uygulamayı ücretsiz olarak kullanabilirsiniz, ancak ekstra hediyeler almak ve filigranı kaldırmak için (sıklıkla indirimli) bir abonelik için ödeme yapmanız gerekir.

InShot

InShot, yalnızca video derlemeleri değil, aynı zamanda kolajlar ve fotoğraf düzenlemeleri de oluşturmanıza olanak tanıyan eğlenceli görünümlü bir uygulamadır; ancak bu, video araçlarında zayıf olduğu anlamına gelmez. Başladığınızda, basit yardım ipuçları size klipleri nasıl ayıracağınızı ve kırpacağınızı, zaman çizelgesini nasıl yakınlaştıracağınızı ve klip konumlarını nasıl değiştireceğinizi gösterir. Güçlü yönlerinden biri, metne ek olarak videolarınıza yerleştirmeniz için size bir dizi çıkartma sağlamasıdır. Rakip video uygulaması Splice’ın aksine InShot, öğeyi parmağınızla sürükleyerek kaplamalarınızı kolayca konumlandırmanıza olanak tanır. Tek tıklamayla çerçeveyi dondurma dahil resim içinde resim, maskeleme, kırpma ve hız değiştirme, geçiş stillerinin cömert bir yardımı olarak hizmetinizdedir. Şaşırtıcı bir şekilde, uygulama, efektleri canlandırmanıza izin veren ana kare düzenlemeyi bile sunar. İyi bir stok kitaplığından eklemek için fon müziği mevcuttur, ama resim stoğu yok. Uygulama, çıktılarınızda reklamlar ve filigranlar ile ücretsizdir. Reklamları bir kerelik 3,99 ABD Doları veya daha iyi bir ücret karşılığında kaldırabilir, hem reklamları hem de filigranları kaldırabilir ve ayda 2,99 ABD Doları, yılda 9,99 ABD Doları karşılığında daha fazla efekt ve çıkartma elde edebilirsiniz. veya sonsuza kadar 29,99 $.

KineMaster

KineMaster, yalnızca kendi videolarınızı düzenlemenize değil, aynı zamanda mevcut projeleri indirmenize ve bunları ihtiyaçlarınıza göre yeniden düzenlemenize izin verir. Yatay veya dikey en boy oranlarıyla başlayın ve ardından kırpma, bölme, bindirmeler, geçişler ve efektler gibi standart video düzenlemelerini uygulayın. Videoların hızını tersine çevirebilir veya değiştirebilir, ayrıca döndürme, kaydırma ve yakınlaştırma ekleyebilirsiniz. Metin seçenekleri, iyi bir yazı tipi seçimi içerir ve bunlara animasyonlar uygulayabilirsiniz. Renk filtreleri, kroma anahtarlama ve şaşırtıcı bir ses efektleri ve film müziği seçeneği seçeneklerine sahip olursunuz. Telefonda sıkışık hissetmeyen bir arayüzde çalışan tam bir masaüstü video düzenleme paketidir. Uygulamanın ücretsiz sürümü çalışmanıza filigran ekler, ancak ayda 3,99 ABD doları veya yıllık 39,99 ABD doları karşılığında premium varlıklar alırsınız ve filigran olmaz.

Vimeo

Vimeo , büyük ölçüde film ve video profesyonelleri tarafından kullanılan video barındırma hizmetidir. Şirket, videoları barındırmanın yanı sıra Vimeo Record adlı bir ekran yakalama programı da sunuyor.ve Vimeo Create adlı bir mobil video düzenleme uygulaması. Vimeo Create, pazarlamacıların veya sadece sıradan kişilerin ilgi çekici bir video parçasını bir araya getirmesini kolaylaştırır. Şablon tabanlı uygulama ücretsizdir, ancak bazı şablonlar ayda 24,99 ABD doları tutarında bir Pro hesabı gerektirir. Hesaplar ayrıca video ve müzik stok kitaplıklarından da yararlanabilir. Neyse ki, ücretsiz olanları bulmak için şablon seçeneklerini filtreleyebilirsiniz. Video eklemek yavaş olabilir, ancak uygulama, işlemeyi bitirdiğinde size e-posta gönderir. Uygulama, animasyonlu çıkartmalar ve metinler eklemenize izin verir ve şablon tabanlı geçişleri otomatik olarak uygular. Ana kareler, bindirmeler veya zaman yeniden eşleme gibi ayrıntılı düzenleme seçenekleri sunmuyor. Çıkartmaların ve stillerin çoğu, ilgi çekici satışlar ve pazarlama hızlı çekimleri oluşturmak için uygundur.

Wondershare FilmoraGo

Wondershare, Filmora’yı yapıyormacOS ve Windows için masaüstü video düzenleme yazılımının yanı sıra Android ve iOS için bu tam özellikli freemium mobil uygulaması. Akıllı telefonunuzla video çekerek, bir şablon kullanarak veya sıfırdan başlayarak FilmoraGo’yu kullanmaya başlayabilirsiniz. Bir şablon seçtiğinizde, her şey sizin için yapılır; yalnızca belirtilen sayıda fotoğraf veya video klip eklemeniz yeterlidir. Tam düzenleyici, sizi bol geçiş seçeneklerine götüren Make This Video Cooler gibi araç ipuçlarıyla temiz görünümlü ve güçlüdür. Uygulamayla birlikte çok sayıda efekt, çıkartma ve arka plan müziği parçası gelir ve bir seslendirme düğmesi anlatımı basitleştirir. Kaplamalar için bir karıştırma modu seçebilirsiniz, ancak renk anahtarı seçeneği yoktur. Hızı değiştirebilir ve tek dokunuşla kare dondurma efekti uygulayabilirsiniz. Ücretsiz sürüm bir Filmora filigranı uygular ve sizi 720p çözünürlükle sınırlar.

YouCut

YouCut, yalnızca Android için açık, yetenekli ve uygun fiyatlı bir video düzenleme uygulamasıdır. (Apple App Store’da benzer şekilde adlandırılmış bir klondan sakının.) Uygulama şaşırtıcı derecede güçlü. Standart klip birleştirme, kırpma ve bölmeye ek olarak harika efektler, filtreler, geçişler, PiP, fon müziği ve metin seçenekleri elde edersiniz. Hızlanma/yavaşlama da dahil olmak üzere bunun bir kısmını ücretsiz olarak alırsınız, ancak yılda sadece 4,95 ABD doları karşılığında çok daha fazla etki elde edersiniz. Yatay bir çekimi kareye veya dikeye çevirmek için özel arka planlar oluşturmak için bir araç bile var. Dosyayı, kaydırıcıları kullanarak 4K’ya kadar çözünürlük, kare hızı ve kalite düzeyi ayarlayarak telefonun yerel depolama alanına kaydedin ve ardından yüklü herhangi bir sosyal uygulamayla paylaşın.

About admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir