TikTok’ta Grup Sohbeti Nasıl Yapılır?

TikTok, kısa videolar çekip arkadaşlarınızla paylaşmanıza izin veren popüler bir uygulamadır. Peki ya her üye için ayrı videolar oluşturmak zorunda kalmadan TikTok’ta grup sohbeti yapmak isterseniz? İşte burada WhatsApp devreye giriyor. WhatsApp, hem iOS hem de Android cihazlarda çalışan bir mesajlaşma uygulamasıdır. Yani TikTok’ta bir hesabınız varsa, WhatsApp’ta kolayca grup sohbeti yapmak için WhatsApp’ı kullanabilirsiniz.

TikTok, kullanıcıların kısa videolar veya klipler oluşturmasına ve paylaşmasına olanak tanıyan bir uygulamadır. TikTok, yakın zamanda kullanıcıların gruplar halinde klipler oluşturmasına ve paylaşmasına izin vererek erişimini genişletti. Bu eğitim, TikTok’ta nasıl grup sohbeti oluşturulacağını açıklayacaktır.

 • Mobil cihazınızda TikTok uygulamasını açın ve ekranınızın sağ üst köşesindeki “Oluştur” düğmesine dokunun.
 • Bir sonraki ekranda, videonuz için bir kategori seçmeniz ve ayrıca onu herkese açık mı yoksa özel mi yapmak isteyip istemediğiniz veya arkadaşlarınızı grup sohbetinize katılmaya davet etmek isteyip istemediğiniz sorulacak. “Grup Videosu Oluştur”a dokunun ve bu adımda henüz bir tane oluşturmadıysanız, video önizleme ekranının yüklenmesini bekleyin (olmadıysa ileri atlayın).
 • Sonraki ekran, grup videonuz için bir ad seçmenize ve çeşitli seçeneklerden bir tema rengi seçmenize olanak tanır. Bir tema seçtikten sonra grup videonuzu oluşturmak için “Kaydet”e dokunun.
 • “Arkadaşlarını Davet Et” seçeneğini belirlemek, grup videosunun bağlantısını kısa mesaj, e-posta, Facebook veya Twitter yoluyla arkadaşlarınıza ve ailenize göndermenize olanak tanır. Bağlantıyı uygulamalarında açıp “Grup Videosuna Katıl”ı seçtiklerinde, grup sohbetinize katılmadan önce TikTok kullanıcı adlarını ve şifrelerini girmeleri istenir.
 • Şu anda bu özelliği kullanmıyorsanız, TikTok ekranında tekrar “Arkadaşlarını Davet Et”e dokunun ve grup görüntülü sohbetinize katılmaya davet edebileceğiniz potansiyel arkadaşlarınızın listesini içeren bir açılır ekranın görünmesini bekleyin. Listede zaten grup görüntülü sohbetinizde olmayan herhangi bir arkadaşınıza dokunun ve “Grup Videosuna Katıl” seçeneğine dokunarak, grup sohbetinize katılmak isteyip istemediklerini soran bir SMS mesajı ile sorulmasını bekleyin.
 • “Grup Videosuna Katıl”a dokunun ve TikTok uygulamasının grup görüntülü sohbet ekranını yüklemesini bekleyin. Kendi hesabınıza henüz girmediyseniz, arkadaşınızın TikTok kullanıcı adını ve şifresini girin ve grup görüntülü sohbetine katılmasını bekleyin.
 • Yeni grup video klibinizi grup sohbetinize katılan tüm arkadaşlarınıza göndermek için ana TikTok ekranından “Video Gönder”e dokunun.
 • Sohbeti kapatmak ve video klibinizi grup görüntülü sohbetinize katılan tüm arkadaşlarınıza göndermek için ana TikTok ekranında tekrar “Gönder”e dokunun.
 • TikTok grup videonuz bittiyse, ana TikTok ekranına dönmek için ana TikTok ekranında “Bitti”ye dokunun ve hesabınızdan silmek isterseniz tekrar “Bitti”ye dokunun.
 • Ana TikTok ekranının sağ üst köşesindeki “Ayarlar”a dokunun, “Gizlilik Ayarları”nı seçin ve grup görüntülü sohbetiniz için mevcut olanlardan bir gizlilik ayarı seçin (önceden seçmediyseniz). Bitirdiğinizde, “Değişiklikleri Kaydet”e dokunun ve ardından ayarlar menüsünden çıkın.

WhatsApp TikTok ile Nasıl Çalışır?

 1. WhatsApp’ta bir grup videosuna katılmak için grup görüntülü sohbeti küçük resmine dokunarak grup görüntülü sohbet ekranını açın. Kendi hesabınıza henüz girmediyseniz, arkadaşınızın WhatsApp kullanıcı adını ve şifresini girin ve grup görüntülü sohbetine katılmasını bekleyin.
 2. Yeni grup video klibinizi grup sohbetinize katılan tüm arkadaşlarınıza göndermek için ana WhatsApp ekranından “Video Gönder”e dokunun.
 3. Sohbeti kapatmak ve video klibinizi grup görüntülü sohbetinize katılan tüm arkadaşlarınıza göndermek için ana WhatsApp ekranında tekrar “Gönder”e dokunun.
 4. Belirli bir ileti dizisiyle işiniz bittiyse, o ileti dizisinin içinden “Bitti”ye dokunun veya doğrudan doğruya kaydırın, ardından o ileti dizisini hesabınızdan silmek istiyorsanız yeniden “Bitti”ye dokunun.
 5. Yeni bir mesaj dizisi oluşturmak istiyorsanız, ana WhatsApp ekranından “Yeni Mesaj”a dokunun.
 6. Yeni bir mesaj dizisi eklemek için ana WhatsApp ekranında “Gönder”e dokunun, ardından mesajınızı yazın ve arkadaşınızın bir video, fotoğraf veya metin mesajı ile yanıt vermesini bekleyin.
 7. Bu diziyi kapatmak ve ana WhatsApp ekranına dönmek için sohbet ekranından “Kapat” a dokunun.
 8. Bir grup görüntülü sohbetini silmek için grup görüntülü sohbeti küçük resmine dokunarak grup görüntülü sohbet ekranını açın. Kendi hesabınıza henüz girmediyseniz, arkadaşınızın WhatsApp kullanıcı adını ve şifresini girin ve grup görüntülü sohbetine katılmasını bekleyin. Bu konuşmayı hesabınızdan silmek istiyorsanız, ana WhatsApp ekranında “Bitti”ye veya hem kendinizden hem de sizden silmek için konuşma listesinin altındaki “Daha Fazla”ya dokunun.

WhatsApp’ta Grup Sohbeti Nasıl Yapılır?

 • Cihazınızda WhatsApp’ı açın ve “Sohbet” düğmesine dokunun.
 • Yeni bir sohbet dizisi eklemek için sağ üst köşedeki “+” simgesine dokunun.
 • Mesajınızı metin kutusuna yazın ve ardından “Gönder”e dokunun.
 • Belirli bir ileti dizisiyle işiniz bittiyse, o ileti dizisinin içinden “Bitti”ye dokunun veya doğrudan doğruya kaydırın, ardından o ileti dizisini hesabınızdan silmek istiyorsanız yeniden “Bitti”ye dokunun
 • Yeni bir mesaj dizisi oluşturmak istiyorsanız, ana WhatsApp ekranından “Yeni Mesaj”a dokunun.
 • Yeni bir mesaj dizisi eklemek için ana WhatsApp ekranında “Gönder”e dokunun, ardından mesajınızı yazın ve arkadaşınızın bir video, fotoğraf veya metin mesajı ile yanıt vermesini bekleyin.
 • Bu diziyi kapatmak ve ana WhatsApp ekranına dönmek için sohbet ekranından “Kapat” a dokunun.
 • Bir grup görüntülü sohbetini silmek için grup görüntülü sohbeti küçük resmine dokunarak grup görüntülü sohbet ekranını açın. Katıldığınız veya katılmadığınız tüm grup görüntülü sohbet konuşmalarının bir listesini görüntülemek için konuşma listesinin altındaki “Diğer”e dokunun. Şu anda parçası olduğunuz tüm grup görüntülü sohbet konuşmalarını görüntülemek için “Tümü”ne veya “Katılımsız”a dokunun veya şu anda parçası olmadığınız tüm grup görüntülü sohbet konuşmalarını görüntülemek için “Katılımsız”a dokunun.

Çözüm

WhatsApp, kolayca kişi eklemenize ve sohbete her yerden erişmenizi kolaylaştırdığından, grup sohbetleri için harika bir uygulamadır. Uygulama ayrıca, oturum açmadan mesaj göndermek için harika çalışır; bu, hareket halindeyken bir cankurtarandır. Ayrıca oturum açmak zorunda kalmadan sohbetinize kişi ekleyebilirsiniz – bu çok büyük bir kolaylık!

About admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir