TikTok’ta Video Nasıl Kırpılır ?

Hiç TikTok’ta bir video çektiniz ve kırpmak istediniz ama nasıl yapacağınızı bilmiyor muydunuz? Merak etme; Yardım etmek için buradayız! Bu kılavuzda, TikTok’ta bir videoyu kırpma sürecinde size yol göstereceğiz. Öyleyse takip et ve başla!

TikTok’ta video nasıl kırpılır?

TikTok’ta bir videoyu kırpmanın birkaç yolu vardır. Yerleşik kırpma aracını kullanabilir veya harici bir uygulama veya çevrimiçi araç kullanabilirsiniz. Yerleşik kırpma aracı oldukça basittir ve çok fazla özelleştirme seçeneği sunmaz, ancak kullanımı kolaydır. Yerleşik aracı kullanarak bir videoyu kırpmak için videoyu uygulamada açın ve boyutunu ayarlamak için çerçevenin köşelerini sürükleyin.

TikTok Nedir?

TikTok, temel amacı insanların kısa müzik videoları çekmesine izin vermek olan bir uygulamadır. Başlangıçta “Musical.ly” olarak bilinen uygulama, 2018 yılında TikTok adı altında yeniden markalaştırılacak kadar popüler hale geldi ve şu anda yaklaşık 500 milyon kullanıcıya sahip.

TikTok şunları yapmanıza olanak tanır: -15 saniyelik klipler (veya telefonunuz 60 fps destekliyorsa 1:30 dakikalık klipler) kaydedin ve düzenleyin -Bu klipleri Instagram ve Facebook gibi sosyal medyada paylaşın -Diğer Tiktoker’ları (kullanıcılar) takip edin ve onlara abone olun ; gönderileri feed’inizde görünür -Takip ettiğiniz kullanıcıların gönderilerini kronolojik sırayla görüntüleyin (burada algoritmik bir sıralama yok!) -Beğendiğiniz şarkıyı arayın ve ondan bir video yapın (aşağıdaki özelliklere ulaşacağız) – özel efektler, metin, çıkartmalar vb. ekleyin.

TikTok’ta Bir Videonun Nasıl Kırpılacağına İlişkin Herhangi Bir Adım Var mı?

TikTok’ta indirilebilen bazı ilginç çıkartmaların/stillerin/filtrelerin kilidini açmak için kullanmak üzere TikTok videolarını kırpabiliriz. Bunu şu şekilde yapabilirsiniz:

Adım 1 – Film Rulonuza gidin

Bir videoyu kırpmak için önce kamera düğmesine iki kez dokunarak “Kamera Rulonuza” gidin. Bu adım önemlidir, çünkü kendi fotoğraflarınızı görüntülemediğiniz sürece makyaj bölümü görünmez!

Adım 2 – Düzenlemek İstediğiniz Videoyu Bulun

Film Rulosu’na girdikten sonra, kırpmak istediğiniz videoya dokunun. Tüm ekranı kaplamalı! Olmazsa tekrar iki kez dokunun.

3. Adım – Videoyu Kırp

Sağ alt köşede bir dizi düğme görmelisiniz. Videonuzu kırpmak için içe doğru sıkıştırın!

Adım 4 – Kaydedin ve Sonra Paylaşın

Videoyu kırpmayı bitirdikten sonra, sağ alt köşedeki kaydet düğmesine basmanız yeterlidir. Kaydedildikten sonra, çeşitli uygulamalar kullanılarak Instagram Stories’de veya iMessage/SMS aracılığıyla paylaşılabilir!

Adım 5 – Kâr mı?!

Videoyu kırptıktan sonra profilinize geri dönün ve “Profili Düzenle”ye dokunun. Makeover özelliği orada mevcut olmalıdır. Üzerine dokunun ve TikTok profiliniz için istediğiniz herhangi bir filtre/çıkartma/stili seçin. TikTok filtreleriyle eğlenmenin tadını çıkarın!

TikTok’ta Video Kırpmanın Farklı Yolları!

TikTok, videolar oluşturmanıza ve paylaşmanıza izin veren bir sosyal ağdır. Geçmişte Tiktok kullanıcıları çoğunlukla kamera önünde dudak senkronizasyonu yapacakları veya dans edecekleri 15 saniyelik videolar paylaşıyorlardı. Ama şimdi işler değişti. Platform, videolarında makyaj eğitimleri, güzellik hileleri, kendin yap fikirleri vb. paylaşan birçok influencer tarafından da kullanıldı.

TikTok kullanıcıları arasında yeni bir trend, videolarını daire, kalp, kare vb. gibi farklı şekillerde kırpmaktır. Bu, videoyu daha ilginç ve benzersiz hale getirecektir. Bu nedenle, kırpma hakkında her şeyi öğrenmekle ilgileniyorsanız, bu makaleyi dikkatlice okuyun:

TikTok videonuzu kırpmanın iki yolu vardır: düzenleyici ve kamera uygulaması aracılığıyla:

1. Videonuzu TikTok Uygulamaları aracılığıyla düzenleme:

Aşama 1- Herhangi bir filtre veya çıkartma uygulayarak kırpmak istediğiniz videonun düzenleme sayfasına gidin.

Adım 2- Ekranınızın sol alt köşesinde bulunan makas simgesine tıklayın.

Adım 3- Videonuzun herhangi bir bölümünü kırpabilir veya şimdi klipten tamamen kaldırabilirsiniz. Nerede kırpmak istediğinizi ve buna en uygun boyutun ne olacağını ayarlayın. Örneğin, önünde ağaç, ev vb. farklı nesnelerin bulunduğu bir alana tıklarsanız, “Uygula”ya tıkladığınızda bunlar da kaldırılacaktır. Önde insanlar varsa endişelenmeyin çünkü kırpmadan etkilenmeyecekler. Bittiğinde, ekranınızın sağ üst köşesinde bulunan “Bitti” düğmesine basın.

4. Adım Son olarak, değişiklikleri kaydetmek için ekranınızın sağ alt köşesindeki yeşil onay işaretine tıklayın.

2. Kamera uygulamasını kullanarak videoyu kırpma:

Aşama 1- Telefonunuzda TikTok uygulamasını açın ve kırpmak istediğiniz herhangi bir videoyu açın. Ardından, ekranın sağ alt tarafında bulunan ve “Filtreler” (iOS için) veya “Paint” (Android için) yazan düğmeye basın.

Adım 2- Bu menüde farklı filtreler bulacaksınız. Videonuz için en uygun olanı seçin. Örneğin, bir manzara fotoğrafını kırpıyorsanız “Sepya”yı tıklayın. Veya bu bir portre fotoğrafıysa “S&B”yi seçin. Bittiğinde, “Uygula” üzerine dokunun.

Aşama 3- Şimdi, bu menüde bir kırpma aracı göreceksiniz. Üstüne tıkla. Kırpma aracını kullanmanın iki yolu vardır:

  1. a) Tam olarak kesmek istediğiniz yere sürükleyip basarak videonuzun herhangi bir bölümünü kırpın.
  2. b) Arka planda istenmeyen kısımları o alana tıklayıp basılı tutarak ve ardından “Sil” seçeneğini seçerek kaldırın (iOS kullanıcıları için). Videonuzdan (Android kullanıcıları için) istenmeyen kısımları kaldırmak için ekranınızın sol alt köşesinde bulunan makas simgesine de tıklayabilirsiniz.

4. Adım İşiniz bittiğinde, ekranınızın sol üst tarafında bulunan geri düğmesine basın veya sadece “Düzenlemeye Geri Dön” seçeneğine dokunun (iOS kullanıcıları için).

Adım 5- Şimdi, değişiklikleri kaydetmek için ekranınızın sağ alt tarafındaki yeşil onay işaretine tıklayın.

Artık TikTok’ta bir videoyu kırpmakla ilgili her şeyi biliyorsunuz.

Çözüm

TikTok’ta bir videoyu kırpmanın en iyi yolu, uygulamanın yerleşik kırpma aracını kullanmaktır. Bunu hikayenizin düzenleme bölümünde bulabilir ve bunu videonuzu yüklemeden önce yapabilirsiniz. Yüklendikten sonra, herhangi bir çekimi düzenlemek için 15 saniyeniz olacak.

belki çerçevenizin kenarında kesilebilir – bu zor mükemmel çekimler için size bolca zaman verir!

SSS

TikTok’ta videoları kırpma hakkındaki düşünceleriniz nelerdir?

TikTok’ta videoları kırpmak eğlenceli ve yaratıcı olabilir. Videonun arkadaşlarınızla paylaşmak istediğiniz kısmına odaklanmanızı sağlar. Ayrıca, videolarınızın daha profesyonel görünmesini sağlamanın hızlı ve kolay bir yolu.

Bununla birlikte, videolarınızı kırparken aklınızda bulundurmanız gereken birkaç şey var. İlk olarak, bozuk görünmemeleri için onları eşit şekilde kırptığınızdan emin olun. İkinci olarak, izleyicilerin neler olduğunu görebilmesi için videonun kenarlarında yeterli boşluk bıraktığınızdan emin olun. Son olarak, videonun önemli kısımlarını kırpmaktan veya birinin kafasını kesmekten kaçının!

iOS’ta videoları kırpmak için en iyi uygulamalar nelerdir?

iOS’ta TikTok videolarını kırpma işini iyi yapan birkaç uygulama var. Birinin adı Kırpma Videosu ve App Store’da ücretsiz olarak sunuluyor. Video Kırpma ve Kırpma adlı başka bir uygulamaya da App Store’dan ücretsiz olarak ulaşabilirsiniz. Bu uygulamaların her ikisinin de kullanımı kolaydır ve iyi sonuçlar verirler.

TikTok’ta bir videoyu kırparken kaçınılması gereken bazı şeyler nelerdir?

Kaçınılması gerekenler:

  1. Videoyu çok fazla kırpmayın – izleyicilerin neler olduğunu görmesi için yeterli alan bırakmak istiyorsunuz.
  2. Videoyu garip bir şekilde kırpmayın – kırpmanın doğal görünmesini sağlamaya çalışın.
  3. Videonun önemli kısımlarını kırpmayın – örneğin, birinin kafasını veya vücudunun bir kısmını kesmeyin.
  4. Videoyu kırparken garip bir filtre kullanmayın – basit ve doğal görünmesini sağlayın.

About admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir