Tinder’da Nasıl Resim Gönderirsiniz ?

Tinder, tanıdığınız kişileri takip ederek potansiyel ortaklar bulabileceğiniz bir flört uygulamasıdır. Uygulamanın, telefonunuzdan sola kaydıran kişilerin tüm resimlerini görmenizi sağlayan “sola kaydırma” adlı bir özelliği vardır. Tinder’da birine resim göndermek için önce uygulamaya kaydolmanız ve bir profil oluşturmanız gerekir. Ardından, kendinizin bir resmini oluşturabilir ve birine gönderebilirsiniz.

Tinder’da nasıl fotoğraf gönderilir?

Sorun, Tinder’ın görüntüleri depolamak için özel bir format kullanmasıdır. Bu biçim, çoğu telefon veya üçüncü taraf uygulamasıyla uyumlu değildir. Tinder’da resim göndermek için sadece Android telefonlarda çalışacak olan resmi uygulamayı kullanmanız gerekiyor.

Tinder’da Resim Göndermek İçin İpuçları

 • Tinder’da bir profil oluşturmanız gerekecek. Bunu, ekranın üst kısmındaki “Yeni Hesap Oluştur” yazan butona tıklayarak yapabilirsiniz.
 • Profilinizi oluşturduktan sonra, başkalarının görebilmesi için kendi resminizi yükleyebilirsiniz. Bir resim yüklemek için, ekranınızın sağ üst köşesinde, çevresinde daire bulunan bir resme benzeyen simgeye tıklamanız gerekir. Bilgisayarınızdan veya telefonunuzdan bir resim seçebileceğiniz bir kutu görünecektir.
 • Resminizi yükledikten sonra, diğer kişiler profilinizi görüntülediklerinde ve sizinle eşleştirmek için sola veya sağa kaydırdıklarında onu görebilirler. Gördüklerini beğenmezlerse, sola kaydırabilir ve bir daha sizinle iletişime geçmeyebilirler. Gördüklerinden hoşlanırlarsa, sohbete katılan her iki taraf arasında ilgi varsa, mesaj göndermek ve sizinle sohbet etmeye başlamak isteyebilirler.
 • Ayrıca profilinizden sola kaydıran diğer kişilerin resimlerini de görebileceksiniz. Resimler profilinizde ve ayrıca ekranınızın üst kısmındaki “Fotoğraflar” düğmesine tıklayarak erişebileceğiniz bir galeri bölümünde görünecek.
 • Başkalarından mesaj aldığınızda, ekranınızın sağ üst köşesinde, içinde ok bulunan bir kutuya benzeyen simgeye tıklayarak onlara yanıt verebilirsiniz. Bu, sizi bir mesaj yazabileceğiniz veya sizinle konuşmak istiyorlarsa onlarla sohbet etmeye başlayabileceğiniz bir sohbet dizisine götürecektir.

Tinder İçin İyi Bir Resim Nasıl Yapılır?

 1. Öncelikle, profiliniz için kullandığınız resmin iyi olduğundan emin olmak isteyeceksiniz. Onunla biraz yaratıcı olmaya çalışmalı ve kalabalığın geri kalanından sıyrılmaya çalışmalısınız.
 2. Ardından, resminizin gerçek hayatta nasıl göründüğünüzle eşleştiğinden emin olmak isteyeceksiniz. Örneğin, koyu renk saçlarınız ve koyu renk gözleriniz varsa, mavi gözlü sarışın bir kızın fotoğrafınız iyi görünmeyecektir. Kahverengi saçlarınız ve mavi gözleriniz varsa, resminizin siyah saçlı ve kahverengi gözlü olması veya tam tersi olması iyi görünmeyebilir.
 3. Ayrıca, fotoğraftaki ışıklandırmanın da iyi olduğundan emin olmalısınız, böylece insanlar ekrana baktıklarında neye baktıklarını net bir şekilde görebilirler. Neye baktıklarını net bir şekilde göremiyorlarsa, onlara bir resim göndermenin pek bir anlamı yok çünkü sadece senin çirkin falan olduğunu düşünecekler. Bu nedenle, fotoğrafınızı güneş ışığının üzerinizde parladığı, iyi aydınlatılmış bir alanda çektiğinizden emin olun.
 4. Ayrıca, insanların mutlu ve dışa dönük olduğunuzu görebilmeleri için fotoğrafınızda gülümsediğinizden emin olmak isteyeceksiniz. İnsanlar fotoğrafınızdan mutlu olduğunuzu anlayabilirlerse, sizinle konuşmaktan ve randevu istemek gibi bir şey istemekten daha rahat hissedeceklerdir.
 5. Profil resminizle her şeyi ortaya koymak ve kalabalığın geri kalanından gerçekten öne çıkmak istiyorsanız, o zaman güzel bir kıyafetle ve güzel bir makyajla kendi fotoğrafınızı çekmeyi deneyin, böylece insanlar ne tür bir fikir edinebilsinler. kim olduğunuzu ve resmin kendisine baktıklarında ne tür bir kişiliğe sahip olduğunuzu.

Tinder’da Resim Göndermek İçin İpuçları

 • Tinder’da birine fotoğraf gönderecekseniz, gönderdiğiniz kişinin kim olduğunuzu görebilmesi için kendi fotoğrafınızı çekmeniz önerilir. Ancak, kendinizin iyi bir resmine sahip değilseniz, insanların profilinizi görmesi ve beğenmesi için başka seçenekler de vardır.
 • Telefonunuzdan bir resim gönderiyorsanız, resmin en az 300 piksel genişliğinde ve 300 piksel yüksekliğinde olduğundan emin olun. Bu, daha fazla kişinin profilinizi görüntülemesine ve Tinder’da sizinle eşleşmek isterlerse sola veya sağa kaydırmasına olanak tanır. Resminiz bu boyuttan daha küçükse, yalnızca telefonlarını portre modunda ayarlamış kişiler sola veya sağa kaydırdıklarında resmin tamamını görebilir.
 • Yüklediğiniz görüntünün çok karanlık veya çok açık olmadığından emin olun, çünkü bu, diğer kişilerin nasıl göründüğünüzü görmesini zorlaştırabilir. Ayrıca arka plan ile resimdeki kişi arasında yeterli kontrast olduğundan emin olun. Ayrıca, kişinin yüzü ile arka plan arasında yeterli kontrast olduğundan emin olun.
 • İnsanların Tinder’da olmaktan mutlu olduğunu görebilmeleri için gülümsemeni resminde tutmaya çalış. Bilgisayarınızdan veya telefonunuzdan bir resim gönderiyorsanız, çekerken telefonunuzdaki veya bilgisayar ekranınızdaki ışık kaynağından parlama olmadığından emin olmak için yüklemeden önce düzenlediğinizden emin olun.
 • Henüz profilinizi görmemiş kişilerin fotoğrafını çekerken, beyaz bir duvarın veya arka planın önünde durduğunuzdan emin olun, böylece sadece bir yanınızı değil tüm vücudunuzu görebilirler.

Kişiliğinizi Gösteren Bir Resim Gönderin

 1. Sizinle aynı şeylerle ilgilenen birine bir resim gönderirken, kişiliğinizi gösteren bir resim göndermek en iyisidir. Örneğin, köpeğinizin bir resmini gönderiyorsanız, köpeğinizin kişiliğini gösteren bir resim gönderin. Kuyruğunu sallamak veya sevimli köpek yavrusu yüzünü göstermek gibi sevimli ifadeler veya jestler kullanarak bunu yapabilirsiniz.
 2. Sizinle aynı şeylere ilgi duymayan birine bir resim gönderirken, kişiliğinizi hiç göstermeyen bir resim göndermek en iyisidir çünkü onlar için ilginç veya çekici olmayacaktır. Örneğin, plajda kendi fotoğrafınızı gönderiyorsanız ve mayo giyiyorsanız, bu resmi göndermeyin çünkü plajlara ve yüzme havuzlarına ilgisi olmayan birine çekici gelmeyecektir.

Çözüm

Tinder, yeni insanlarla tanışmanın harika bir yoludur. Ayrıca, zaten tanıdığınız ancak bir süredir konuşmadığınız insanlarla tanışmak için harika bir yoldur. Uygulamada olabilecek arkadaşlarınız ve aile üyelerinizle tekrar iletişim kurmak için Tinder’ı bir buz kırıcı olarak kullanmak önemlidir. Tinder’ı kullanarak yeni arkadaşlar edinebilir, yeni hobiler bulabilir ve hatta aşkı bulabilirsiniz.

About admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir