Twitch Mobile’da Nasıl Bağış Yapılır ?

Twitch, oradaki en iyi canlı akış platformlarından biridir. Kullanımı kolaydır ve yayıncılar için tonlarca özellik sunar. İster ekstra para kazanmak isteyen bir yayıncı olun, ister en sevdiğiniz oyuna desteğinizi göstermek isteyin, Twitch’te bağış yapmak bunu yapmanın harika bir yoludur. Twitch’te bağış yapmanın birkaç yolu var, ancak biz mobil uygulama aracılığıyla nasıl bağış yapılacağına odaklanacağız.

Twitch Mobile’da Nasıl Bağış Yapılır

 • Twitch uygulamasını iPhone veya Android telefonunuza indirin.
 • Telefonunuzda konum servislerini etkinleştirdiğinizden emin olun. Bunu Ayarlar > Gizlilik > Konum Servisleri’ne giderek yapabilirsiniz.
 • Twitch uygulamasını açın ve ekranın sol alt köşesindeki “Bağış Yap”a dokunun (buradan adınızı değiştirebilirsiniz).
 • “Yeni bir ödeme yöntemi ekle”ye dokunun (burası nasıl bağış yapmak istediğinizi seçebilirsiniz) ve seçenekler listesinden “Kredi Kartı”nı seçin, ardından kredi kartı bilgilerinizi girin. Bu sizi ödeme bilgilerinizi isteyen bir sayfaya götürecektir; girin, onaylayın ve ardından ekranın altındaki “Bitir”e dokunun.
 • Başarılı bir şekilde bağışta bulunduktan sonra, profilinizin Bağışlar bölümünde “Her ay X $ tutarında bağış yapın” veya bunun gibi bir seçenek çıkacaktır; bunu ayarladığınızdan emin olun.
 • Ayrıca https://twitchprime.com/ adresine gidip Twitch hesabınızı Amazon hesabınıza bağlayarak Twitch Prime aboneliği ile bağışta bulunabilirsiniz.
 • Ayrıca resmi Twitch web sitesi aracılığıyla da bağışta bulunabilirsiniz; https://www.twitchalerts.com/donate/ adresine gidin ve bilgilerinizi oraya girin veya mobil uygulamayı kullanarak oraya da girebilirsiniz!

Mobil Uygulama Üzerinden Nasıl Bağış Yapılır

 1. Telefonunuzda Twitch mobil uygulamasının yüklü olduğundan emin olun.
 2. Uygulamayı açın ve ekranın altındaki “Giriş” seçeneğine dokunun.
 3. Giriş yapmak için kullanıcı adınızı ve şifrenizi girin. Mobil uygulama üzerinden ilk kez giriş yapıyorsanız, Twitch tarafından size gönderilen bir kodu girmeniz gerekebilir.
 4. Ekranın üst kısmındaki “Bağış Yap” düğmesine dokunun.
 5. Bağış yapmak istediğiniz miktarı girin ve ardından ekranın altındaki “Gönder” seçeneğine dokunun.
 6. E-posta yoluyla, bağışınızı nasıl talep edeceğinize ilişkin ayrıntıları içeren bir makbuz alacaksınız.
 7. Tebrikler! Mobil uygulama aracılığıyla Twitch’e başarıyla bağış yaptınız!

Mobil Uygulamadan Bağış Nasıl Yapılır?

 • Uygulamayı açın ve ekranın altındaki “Giriş” seçeneğine dokunun.
 • Giriş yapmak için kullanıcı adınızı ve şifrenizi girin. Mobil uygulama üzerinden ilk kez giriş yapıyorsanız, Twitch tarafından size gönderilen bir kodu girmeniz gerekebilir.
 • Ekranın üst kısmındaki “Bağış Yap” seçeneğine ve ardından istediğiniz bağış tutarının yanındaki “Seç” seçeneğine dokunun.
 • Ekranın altındaki “Gönder”e dokunun ve ardından gerekirse ödeme yöntemi ve teslimat adresi gibi diğer gerekli bilgileri tamamlayın.
 • Tüm bilgilerinizi göndermeyi tamamladığınızda ekranın alt kısmındaki “Bağışları Gönder”e dokunun ve ardından mobil uygulamadaki Twitch aracılığıyla bağış yapmaya devam etmek istediğinizi onaylamak için telefonunuzun herhangi bir yerine dokunun.
 • Onaylandıktan sonra ödemeniz PayPal üzerinden işlenecek ve 24 saat içinde (hafta sonları hariç) PayPal hesabınızda görünecektir.
 • Ayrıca bağışınızın durumunu kontrol etmek için mobil uygulamayı kullanabilirsiniz. Uygulamada “Bağışlarım”a gidin ve üzerine dokunarak bağışınızı bulun.
 • Ayrıca, mobil uygulamada Twitch aracılığıyla hangi yayınların bağış topladığını da “Akışlarım”a giderek ve ardından sol sütundaki yayınınıza dokunarak izleyebilirsiniz.
 • Son olarak, bağışınızı istediğiniz zaman mobil uygulama içinden veya PayPal hesabınızdan “Bağışlarım”a gidip ekranın alt kısmındaki “Bağışı İptal Et”e dokunarak iptal edebilirsiniz. Bu, PayPal veya mobil uygulama aracılığıyla yapılacak gelecekteki bağışlar da dahil olmak üzere, söz konusu akış için tüm ödemeleri iptal edecektir, bu nedenle onaylamadan önce bu konuda rahat olduğunuzdan emin olun!

Google Hesabınızdan Giriş Yapın

 1. Twitch web sitesinde “Hesabım” bölümüne gidin ve Twitch hesabınızla oturum açtığınızdan emin olun.
 2. Ekranın sağ üst köşesindeki “Bağış Yap”a tıklayın ve açılır menüden “Google Hesabını Kullan”ı seçin.
 3. Twitch kullanıcı adınızı, şifrenizi, e-posta adresinizi ve telefon numaranızı girin ve ardından ekranın altındaki “Devam” düğmesine tıklayın.
 4. Hesabınızı onayladıktan sonra, Twitch giriş bilgilerinizi kullanarak veya Google üzerinden ilk kez giriş yapıyorsanız, Twitch tarafından size gönderilen bir kodu girerek Google üzerinden giriş yapabilirsiniz.
 5. Google’a giriş yaptıktan sonra, Ayarlar > Ödemeler (veya Ödeme yöntemleri ekle) > Mevcut bir ödeme yöntemi seçin veya yeni bir tane ayarlayın > Google Ödeme’yi seçin > Ödeme ayrıntılarını onaylayın > Ödeme yönteminizi onaylamak için onay işareti seçin’e gidin (girmeniz gerekebilir) bu yöntemi ilk kez kullanıyorsanız Twitch tarafından size gönderilen bir kod) > Twitch’teki “Hesabım” sayfasına gidin ve sağ üst köşedeki “Bağış Yap”a tıklayın.
 6. Twitch kullanıcı adınızı, şifrenizi ve e-posta adresinizi girin ve ardından ekranın altındaki “Devam”a tıklayın.
 7. Hesabınızı onayladıktan sonra, Twitch giriş bilgilerinizi kullanarak veya Google üzerinden ilk kez giriş yapıyorsanız, Twitch tarafından size gönderilen bir kodu girerek Google üzerinden giriş yapabilirsiniz.
 8. Twitch’ten ödeme ayrıntılarınızın onayını ve Android veya iOS için mobil uygulamayı nasıl indireceğinize ilişkin talimatları içeren bir e-posta alacaksınız.
 9. Uygulama indirildikten sonra, Twitch web sitesindeki “Hesabım” bölümüne gidin ve ekranın sağ üst köşesindeki “Uygulamayı İndir” seçeneğine tıklayın. Uygulama otomatik olarak bilgisayarınıza kaydedilecektir.
 10. Uygulamayı telefonunuzda veya tabletinizde açın ve Twitch kullanıcı adınız ve şifrenizle giriş yapın (bu yöntemi ilk kez kullanıyorsanız, Twitch tarafından size gönderilen bir kodu girmeniz gerekebilir). Size e-postayla gönderilen bir Yayın Anahtarı ve size e-postayla gönderilen bir Yayın PIN’i girin (her ikisi de PayPal bağış bildirim e-postanızda bulunabilir). Uygulamanın kendisinde Yayın Anahtarı ve Yayın PIN’inin nasıl kullanılacağına ilişkin talimatlar vardır.

Çözüm

Twitch, kullanıcıların diğer yayıncılara para ve ödül bağışlamasına olanak tanıyan bir canlı yayın platformudur. Twitch Mobile’da bağış yapmak için önce uygulamada oturum açmanız ve ardından “Bağış Yap” sekmesini seçmeniz gerekir. Buradan, bağışlamak istediğiniz para miktarını, Twitch hesap adınızı ve e-posta adresinizi girebileceksiniz. Tüm bu alanları doldurduktan sonra, “Bağış Kampanyası”na ve ardından “Bağış Yap”a tıklamanız gerekir. Seçtiğiniz miktarı bağışladıktan sonra, “Bağışı Onayla” düğmesine basmanız ve bağışın işleme koyulmasını beklemeniz gerekecektir.

About admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir