Twitter’ınızı Kimlerin Görüntülediğini Görebiliyor musunuz?

Twitter, diğer kişilerin en son tweet’lerini görüntülemenizi sağlayan bir sosyal medya platformudur. Ama tweetinizi kimin gördüğünü nereden biliyorsunuz? Cevap oldukça basit – sizi takip eden kişilerin tweetlerini görüntülemek için Twitter istemcisini kullanabilirsiniz. Ancak, sizi takip eden birinin tüm tweetlerini görüntülemek için oturum açmanız ve adını veya hesap bilgilerini kullanmanız gerekir.

Twitter’ına kimlerin baktığını görebiliyor musun?

Bir gizlilik ayarı olduğu için hesabınızı kimin görüntülediğini göremezsiniz, ancak sizi takip eden kişilerin tweet’lerini görebilirsiniz, ancak sizi takip etmezlerse profilleri gizli olarak görünür ve yapmanız gerekir. onları takip etmeye başlamak için adlarının yanındaki “takip et” düğmesine tıklayın.

Sizi Takip Eden Birinin Son Tweetlerini Nasıl Görüntüleyebilirsiniz?

Sizi takip eden birinin en son tweetlerini görüntülemek için önce hesabına giriş yapmanız ve ardından adını veya hesap bilgilerini kullanmanız gerekir. Ardından, o kişinin en son tweet’lerini görüntülemek için Twitter istemcisini kullanın.

 1. Twitter hesabınıza giriş yapın ve ekranınızın sağ üst tarafında görünen “Seçenekler” menüsüne tıklayın.
 2. “Tweetlerinizi kimler görebilir?” seçeneğine tıklayın. “Güvenlik ve gizlilik” altında.
 3. Tweetlerinizi görebilen tüm kişilerin listesini içeren yeni bir sekme görünecektir.
 4. Retweetlemiş veya yanıtlamış olabilecekleriniz de dahil olmak üzere en son tweetlerini görüntülemek için herhangi bir kişinin adına tıklayın.
 5. Bu sekmeyi, hesabınız için konum bilgilerinizi gizleme veya parola olmadan başka kimsenin hesabınıza erişmesini engellemek için bir parola kilidi ekleme gibi ek güvenlik özellikleri ayarlamak için de kullanabilirsiniz.
 6. Sizi kimin takip ettiğini kimsenin görmesini istemiyorsanız, “Tweetlerimi kimler görebilir?”in yanındaki “Takip ettiğiniz kişilerden gelen tweetler” kutusuna tıklayın. ve “Tweetlerimi koru”ya tıklayın. Bu, sizi kimin takip ettiğini yalnızca sizin görmenizi sağlarken, diğerleri yalnızca tweet’lerinizi görebilir.

Tweetlerinizi Kimin Görüntülediğini Nasıl Öğrenirsiniz?

 • Tweetlerinizi kimlerin görüntülediğini görmek istediğiniz Twitter hesabına giriş yapın.
 • “Profilinizi kimler görüntüledi” bağlantısını tıklayın.
 • Tweetlerinizi kimlerin görüntülediğini görebileceksiniz.
 • Belirli bir süre içinde sayfanızı ziyaret eden tüm ziyaretçileri görüntülemek için “Tümünü görüntüle” bağlantısını da tıklayabilirsiniz.
 • Zamanda ne kadar geriye gitmek ve sayfanızı ziyaret eden ziyaretçileri görüntülemek istediğinize bağlı olarak, bir günden bir aya kadar veya daha uzun süreler arasında değişen çeşitli zaman dilimleri arasından seçim yapabilirsiniz.
 • Profilinizi kimlerin görüntülediğini ve bunu kaç kez yaptığını, ayrıca Tweetler veya listelenmiş favoriler vb. gibi bağlantılara kaç kez tıkladıklarını, sizin için ve onlar için de görebileceksiniz.
 • Bu, tweetlerinizi tam olarak kimlerin görüntülediğini ve tweetledikleriniz arasında hangilerinin en popüler olduğunu öğrenmeniz için çok yararlı bir yoldur.
 • Ancak, profilinizi kimin görüntülediğini görmek istiyorsanız, Twitter’ın görüntülemek istediğiniz bilgileri size göstermesi için hesabınızda oturum açmanız gerekir.
 • Bu, hangi tweet’lerin en popüler olduğunu ve başkaları tarafından kaç kez görüntülendiğini öğrenmenin harika bir yoludur, böylece bu bilgileri gelecekteki tweet’ler ve diğer şeyler için de kullanabilirsiniz.
 • Ayrıca, tweet’lerinizi tam olarak kimin görüntülediğini bulmak için çok yararlı bir araçtır, böylece belirli kişilerin onları gördüğünden ve ne hakkında tweet attığınızı anlamaları için görmeleri gerekenleri gördüğünden emin olabilirsiniz. verilen zaman.

Diğer İnsanların En Son Tweetlerini Görüntülemek İçin Twitter Nasıl Kullanılır?

Diğer kişilerin en son tweetlerini görüntülemek için önce onların Twitter hesaplarında oturum açmanız gerekir. Ardından, o kişinin en son tweet’lerini görüntülemek için Twitter istemcisini kullanın. Ayrıca tüm tweetlerini takip ederek görebilirsiniz.

 1. Twitter web sitesine giderek veya örneğin iPhone’lar ve Android telefonlar gibi çeşitli mobil cihazlarda bulunan Twitter uygulamalarından birini kullanarak diğer kişilerin en son tweet’lerini görüntülemek için Twitter’ı da kullanabilirsiniz.
 2. Diğer kişilerin en son tweet’lerini kendi zamanınızda ve kendi hızınızda görüntülerken tam olarak neye ihtiyacınız olduğunu bulmak için çeşitli farklı hesaplar ve konular arasından seçim yapabilirsiniz.
 3. Bu, favori spor takımınızda veya hatta sevdiğiniz veya herhangi bir nedenle takip ettiğiniz ünlülerle neler olup bittiğini öğrenmeniz için harika bir yoldur.
 4. İnsanların sizi ilgilendiren farklı şeyler hakkında veya daha önce düşünmemiş olabileceğiniz, ancak birileri en son tweet’lerinde bahsettiği için şimdi yaptığınız şeyler hakkında ne söylediklerini görmenin harika bir yolu.
 5. Bu aracı, özellikle siyaset veya hükümetle ilgileniyorsanız, en son haberler ve güncel olaylar hakkında bilgi edinmek için de kullanabilirsiniz.
 6. Diğer insanların ne hakkında tweet attığını ve farklı konular hakkında nasıl hissettiklerini tam olarak bulmak için çok yararlı bir araçtır, böylece neleri sevdiklerini ve neleri sevmediklerini de görebilirsiniz.
 7. Ayrıca, arkadaşlarınızın veya aile üyelerinizin ne hakkında tweet attığını öğrenmeniz için çok iyi bir yoldur, böylece isterseniz onlarla konuşabilirsiniz veya sadece onlarla birlikte takip edebilirsiniz. Twitter’ı kullandıklarında düzenli olarak ne gördüklerini görün ve düzenli olarak başkalarının tweet’lerine bakın.
 8. Bu, tweetlerinizi tam olarak kimlerin görüntülediğini ve tweetledikleriniz arasında en popüler olanların hangileri olduğunu bulmak için çok kullanışlı bir araçtır.
 9. Ancak, profilinizi kimin görüntülediğini görmek istiyorsanız, ücretli bir hesap açmanız gerekir.

Twitter’da Sizi Kimin Görüntülediğini Bulmanıza İzin Verdiğini İddia Eden Uygulamalar ve Tarayıcı Uzantıları Ne olacak?

 • Yeni bir uygulama oluşturmak için ekranınızın üst kısmındaki “Uygulamalar” sekmesine tıklayın ve “Kendi Uygulamanızı Oluşturun” seçeneğine tıklayın.
 • “Yeni başvuru oluştur”a tıklayın ve formu kişisel bilgilerinizle doldurun. Daha sonra Twitter hesabınıza giriş yapmak için ihtiyacınız olacağından, gelecekte erişebileceğiniz bir e-posta adresi kullandığınızdan emin olun.
 • İşiniz bittiğinde, “Twitter Uygulamanızı Oluşturun” seçeneğini tıklayın.
 • Uygulamanızın menü bilgilerinde “Anahtarlar ve Erişim Simgeleri”ne tıklayın, ardından “Erişim Simgemi Oluştur” seçeneğine tıklayın.
 • “Erişim jetonumu ayarla”yı tıklayın, ardından hesabınızı, tweet’lerini görüntülemek için diğer kişilerin hesaplarına erişebilecek şekilde ayarlamak için bu noktadan itibaren tüm talimatları izleyin. Bu adıma geçmeden önce Twitter’ın başvurunuzu onaylamasını beklemeniz gerekebilir.
 • Her şey ayarlandıktan sonra, uygulamanızın ana menüsüne dönün ve ayarladığınız izinleri görmek için “İzinler”e tıklayın.
 • Adları ve Twitter tutamaçları da dahil olmak üzere hangi kullanıcıların tweetlerinizi görüntüleyebileceğini görmek için “Tweetleri Görüntüleme”ye tıklayın. Bu noktada “İzinleri Düzenle”yi tıklayarak da bu listeye kullanıcı ekleyebilir veya bu listeden kullanıcı çıkarabilirsiniz.
 • “Erişim Simgesini Başlat” üzerine tıklayın.
 • Tarayıcınıza geri dönün ve sizi kimin takip ettiğini ve diğerlerinin retweetlediği veya yanıtladığı son tweet’lerinizi görmek için uygulamanızın uzantı simgesini tıklayın. Biri sizi takip etmezse profili “gizli” olarak görünür. Sizi takip etmeye başlamalarını istiyorsanız isimlerine de tıklayabilirsiniz.
 • Kişileri takip etmek için daha fazla seçenek görüntülemek için, doğrudan Twitter hesabınızın menü bilgilerinden tıklayın, ardından “Uygulamalar ve Uzantılar” altındaki açılır menüden ihtiyaçlarınıza en uygun seçeneği seçin ve “Yetkilendir”i tıklayın.

Çözüm

Twitter, markanızın Twitter takipçilerini izlemek için harika bir araçtır. Sizi kimin takip ettiğini görmek, ne tür tweetler attıklarını görmek ve markanız hakkında kimin konuştuğunu görmek için kullanabilirsiniz. Ancak, Twitter’ı nasıl kullandığınıza dikkat etmelisiniz. Markanızı veya takipçilerinizi utandırabilecek veya zarar verebilecek bilgiler yayınlamayın.

About admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir