Ücretsiz E-posta Nasıl Alınır ?

Ücretsiz e-posta almanın birçok yolu vardır. Kaydolabileceğiniz çeşitli web siteleri vardır ve hangisini seçtiğinize bağlı olarak size belirli miktarda e-posta adresi verilecektir. Ama neden orada dursun? Daha da iyi bir anlaşma arıyorsanız, açılış sayfası işlevi gören kişisel bir web sitesini kullanarak ücretsiz e-posta almak mümkündür. İşte bunu gerçekleştirmek için adımlar.

Ücretsiz E-posta Nasıl Alınır

Bir alan adı satın alın

Web siteniz için bir alan adı satın almanız gerekecek. Bu, insanların sitenize erişmek için kullandığı adres olacaktır, bu nedenle beğendiğiniz ve hatırlaması kolay bir adres olduğundan emin olun. GoDaddy veya NameCheap gibi alan adları sağlayan herhangi bir şirketten bir tane satın alabilirsiniz.

Barındırma sağlayıcınız aracılığıyla bir web sitesi kurun

Alan adınızı satın aldıktan sonra, bir barındırma sağlayıcısı aracılığıyla internette bir web sitesi kurmanız gerekir. Dışarıda çok sayıda var ve hepsi farklı seviyelerde destek sunuyor, ancak aramanız gereken asıl şey sitenizi barındırmanız için size sundukları sunucunun güvenilirliği, güvenliği ve hızıdır. Bunlardan herhangi biriyle gidebilirsiniz ve bağlı kuruluş programları aracılığıyla hizmetlerine kaydolduğunuzda size ücretsiz bir e-posta adresi verirler – bu şekilde her yönlendirmeyle ödeme alırlar ve karşılığında size ücretsiz bir e-posta verirler.

Web tabanlı bir e-posta ürünü kurun

İnsanların kaydolabilmesi ve ücretsiz e-posta adreslerini alabilmesi için web sitenize web tabanlı bir e-posta ürünü yüklemeniz gerekecek. Orada çok var, ancak size kolay bir arayüz sunan birini seçmelisiniz. En iyilerinden bazıları, her ikisi de yukarıdaki 2. adımda seçtiğiniz barındırma sağlayıcısı aracılığıyla kullanılabilen MailChimp ve Aweber’dır.

Otomatik yanıtlayıcınızı ve karşılama e-postalarınızı ayarlayın

Otomatik yanıtlayıcınız, abonelerinizin listenize kaydolmasını ve ücretsiz e-posta adreslerini almasını sağlayan şeydir. Abonelerden yıl boyunca farklı noktalarda ve ayrıca Noel veya Anneler Günü gibi özel tatillerde veya etkinliklerde abone olmalarını isteyecek şekilde kurulmalıdır (hatta onlardan her gün abone olmalarını isteyebilirsiniz). normal posta kutularında yaptıkları gibi). Ek olarak, yeni abonelere gönderilecek bir hoş geldiniz e-postası oluşturmalısınız. Bu, abonelere ilk mesajınız olacak ve onlara listenizde olmanın faydalarını ve gelecekteki teklifleri ve özel indirimleri nasıl bekleyebileceklerini anlatmalıdır.

Web siteniz için bir katılım formu oluşturun

E-posta listenize abone olmak için abonelerin doldurabileceği web siteniz için bir katılım formu oluşturmanız gerekir. Bu formun profesyonel görünmesinin yanı sıra insanların kullanması için kolay olmasını isteyeceksiniz, bu nedenle bu tür işlerde uzmanlaşmış profesyonel bir web tasarımcısı tarafından tasarlanan bir forma sahip olduğunuzdan emin olun. Ayrıca, web siteleri için katılım formları oluşturma konusunda uzmanlaşmış birini işe alabileceğiniz Envato gibi web sitelerine de göz atabilirsiniz – sitelerinde mevcut olan en düşük fiyata mümkün olan en iyisini size ayarlayacaklardır.

Otomatik yanıtlayıcı hizmetinizi pazarlayan düzenli e-postalar gönderin

E-posta listenizde yer almanın ve insanları abone olmaya davet etmenin tüm avantajlarını pazarlayan düzenli e-postalar gönderdiğinizden emin olun. Bu, sağladığınız otomatik yanıtlayıcı hizmetinin yanı sıra ücretsiz e-posta adreslerinin avantajlarını tanıtma ve insanları buna kaydolmaya teşvik etme şansınızdır.

E-postalarınızı otomatikleştirmek ve daha etkili hale getirmek için bir e-posta pazarlama hizmeti kullanın

Otomatik yanıtlama hizmetinizi pazarlamanıza yardımcı olacak bir dizi otomatik e-posta göndermek için Aweber veya MailChimp (veya başka bir benzer ürün) gibi bir araç kullanabilirsiniz, ayrıca abonelere yaklaşan özel teklifleri ve istediğiniz tatilleri hatırlatmak için. yararlanın. Bu hizmetleri, web siteniz için profesyonel görünen bir katılım formu oluşturmak ve mesajlarınızın abonelerin ücretsiz e-posta adreslerini kullanarak listenize kaydolabilecekleri bağlantıları içerdiğinden emin olmak için de kullanabilirsiniz.

Kara Cuma gibi tatiller veya etkinlikler sırasında promosyon teklifleri ve indirimlerle yaratıcı olun

E-posta listenize en yüksek değeri vermek için tatiller veya Kara Cuma gibi etkinliklerle ilgili özel teklifler ve indirimler oluşturmalısınız. Bu şekilde, aboneleriniz özel tekliflerinizden yararlanma konusunda heyecan duyacak ve yalnızca otomatik yanıtlayıcı hizmetinizi pazarlayan düzenli e-postalar göndermenize kıyasla, bunlardan yararlanma olasılıkları daha yüksek olacaktır.

Kişisel Web Sitenizi Kurma

1. Bir web sitesi oluşturun

Kişisel web sitenizi sağlanan bir e-posta adresi olarak kullanabilmek için önce bir tane oluşturmanız gerekir. Bunu yapmanın birçok farklı yolu vardır, ancak bunların tümü, kendinizi rahat hissettiğiniz teknik uzmanlık düzeyine bağlıdır.

2. Ücretsiz bir e-posta sağlayıcısında bir e-posta adresi için kaydolun

Ücretsiz e-posta sağlayıcıları, ücretsiz e-postalarınızı almak için genellikle onlarla bir hesap açmanızı gerektirir. Size, birden fazla e-posta adresini yönetme ve aynı anda toplu e-posta gönderme gibi gelişmiş özelliklere sahip bazıları temel ve diğerleri dahil olmak üzere farklı hesap türleri sunulur.

3. Blogunuzu veya web sitenizi web sitenizdeki siteler listesine ekleyin

Ücretsiz bir e-posta sağlayıcısına kaydolduktan sonra, kişisel siteniz aracılığıyla e-posta gönderebilmeleri için web sitelerini listenize eklemeye başlamanın zamanı geldi. İşlem basittir; hesabınızdaki “alan ekle” seçeneğini tıklamanız ve talimatları uygulamanız yeterlidir. Hangi siteleri eklediğinizi takip etmek istiyorsanız, bunu alan listenize gidip her birinin yanındaki “göster”i tıklayarak yapabilirsiniz.

4. Sitenize sosyal medya platformlarını dahil edin

Artık web sitenizin bir e-posta adresleri listesi olduğuna göre, en iyi sonuçları elde etmek için mümkün olduğunca çok sayıda sosyal medya platformu eklemenin zamanı geldi. Her bir e-posta sağlayıcısının hangi sosyal medya platformlarını desteklediğini, web sitelerini ziyaret ederek ve ilgili bağlantıya veya düğmeye tıklayarak öğrenebilirsiniz.

5. Daha fazla e-postaya kaydolmak için kişisel sitenizden topladığınız e-posta adreslerini kullanın.

Tüm siteleri kişisel web sitenize ekledikten sonra, blogunuzu veya web sitenizi ziyaret eden okuyuculardan e-posta adreslerini toplamaya başlamanın zamanı geldi. Bunu yapmanın en kolay yolu, blogunuzdaki bir gönderiye veya yazdığınız bir makaleye entegre edilmiş bir form kullanmaktır. Okuyuculardan e-posta adresleri toplama işlemine “bağlama” denir ve çoğu blogcu için standart bir uygulamadır.

Üye Olmanın Faydaları

Bir topluluğa üye olmanın faydaları sayısızdır. Alanınızdaki diğer insanlardan öğrenme, değerli bilgileri paylaşma ve en önemlisi bir birey olarak büyüme fırsatına sahip olacaksınız. İşinizde veya kariyerinizde gerçekten başarılı olmak için sürekli öğreniyor ve büyüyor olmalısınız. Bunu yapmak için zaman bulmak zor olabilir, ancak topluluk üyeliğinizden en iyi şekilde yararlanmanızı sağlamanın yolları vardır.

Ağ ve İş Geliştirme

Bir topluluğa üye olmanın en önemli faydalarından biri ağ kurmaktır. Bir topluluğa katılarak, sizinle benzer ilgi alanlarına sahip insanlarla tanışabilecek ve umarım onlarla da yakın arkadaş olacaksınız. Bu ilişkiler aracılığıyla, kişisel veya profesyonel hedefler konusunda birbirinize yardımcı olabilirsiniz. Bu, nasıl daha fazla satış yapacağınız, pazarlama stratejinizi nasıl geliştireceğiniz veya şirketinize nasıl yeni personel alacağınız konusunda tavsiyelerde bulunmak anlamına gelebilir.

Bilgi

Her iş ile birlikte sürekli öğrenme ihtiyacı gelir. Bir topluluğa katılarak, bir birey olarak büyümenize ve sizi daha iyi bir işletme sahibi yapmanıza yardımcı olacak diğer üyelerden bir şeyler öğrenebileceksiniz. Ayrıca, işinizi veya kariyerinizi geliştirmenize yardımcı olabilecek topluluktaki diğer kişilerle düşüncelerinizi ve fikirlerinizi paylaşabileceksiniz.

Paylaşım

İş hayatındayken, güçlü bir sosyal medya varlığına sahip olmak önemlidir. Gönderilerinizle ne kadar çok kişiye ulaşırsanız o kadar çok takipçi ve müşteri sizi sosyal medya platformlarında takip edecek. Bu nedenle, çevrimiçi olarak farklı topluluklarda görülmeniz çok önemlidir. LinkedIn Grupları, Facebook Grupları ve Instagram Grupları gibi birkaçına aynı anda katılarak, gönderilerinizi daha fazla insan görecek ve sunduklarınızla ilgilenecek.

Motivasyon

Kişisel hedefler üzerinde çalışırken, onları destekleyebilecek ve süreç boyunca onları motive edebilecek birinin olması önemlidir. Her hedefle birlikte ilerlemek için ulaşılması gereken bir şey gelir. Bu nedenle, hedeflerinize ulaşmanıza yardımcı olabilecek ve tüm zor işlerde motive olmanızı sağlayacak bir topluluğa sahip olmak önemlidir.

Odak

Bir iş veya kariyer hedefi üzerinde çalışırken, her gün odaklandığınız bir hedefinizin olması önemlidir. Bloglama, pazarlama veya fotoğrafçılık gibi sizinle aynı şeye odaklanan bir topluluğa katılarak, hedeflerinize odaklanmanız ve onları görmeniz daha kolay olacaktır.

Kendinden emin

Başkalarının desteğine sahip olmak, herhangi bir kişide güven oluşturmaya yardımcı olan şeydir. Alanında zaten başarılı olan ve ne yaptığını bilen üyelerden oluşan bir topluluğa katılmak, kişisel hedefleriniz üzerinde çalışırken kendinizi yalnız hissetmeyeceğiniz bir yere kadar güveninizi geliştirmenize yardımcı olacaktır.

Çözüm

Kendi e-posta listenizi, pazarlama şirketinizi veya bağlı kuruluş programınızı oluşturmak istiyorsanız, bu kılavuz size bir iş e-posta adresiyle ücretsiz bir e-posta hesabını nasıl kuracağınızı, e-posta göndermek için bir liste oluşturacağınızı ve sitenizi nasıl tanıtacağınızı gösterecektir. .

Bu, kendi e-posta listelerini, pazarlama şirketlerini veya ortaklık programlarını oluşturmakla ilgilenen yeni başlayanlar için nihai kılavuzdur. Bir iş e-posta adresiyle nasıl ücretsiz bir e-posta hesabı oluşturacağınızı, e-posta göndermek için bir liste oluşturmayı ve sitenizi nasıl tanıtacağınızı gösterecektir.

About admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir