Ücretsiz Patreon Nasıl Gidilir ?

Patreon, müzik ve video içeriğinizi ücretsiz almanın harika bir yoludur. İnsanların sanatçılara ve yaratıcılara para bağışlayabileceği bir web sitesi. Ama ya hiç paran yoksa? Ya Patreon topluluğunun bir parçası olmak istiyor ama hiçbir şey ödemek istemiyorsan? İşte Patreon Free tam size göre! Patreon Free, hiçbir şey ödemek zorunda kalmadan Patreon destekçisi olmanın kolay bir yoludur. Basitçe kaydolabilir, bir kullanıcı hesabı oluşturabilir ve zamanınızı ve paranızı bağışlamaya başlayabilirsiniz.

Patreon, içeriğe erişim karşılığında bağış almanızı sağlayan bir web sitesidir.

Patreon’u alabileceğiniz birkaç platform var, ancak ücretsiz olarak almak istiyorsanız YouTube’dan almanızı öneririm. Bunun nedeni, YouTube’un size en yüksek miktarda bağış ve en yüksek kalitede abone vermesidir.

İşte nasıl:

 1. Kanalınızın YouTube Sayfasına gidin ve “Bildirimleri aç” bölümünün altındaki “Abone ol” düğmesini tıklayın. Bu, kanalınıza abone olan kişilere bildirimleri açtığınızı gösterir, böylece videonuz yayınlandığında veya yeni bir video yayınlandığında haberdar olurlar. Dilerseniz bildirimleri de kapatabilirsiniz.
 2. Şimdi Patreon sayfasına geri dönün ve “Hemen Başlayın!” altındaki “Patron Ol” düğmesine tıklayın. Aşağıdaki ekran görüntüsünde vurgulanan bölüm. Bu sizi kanalınızın Patreon sayfasına götürecektir ve burada yukarıda bahsedilen metnin devamında bir paragraf yazabilir ve abone sayısını artırmak için başka önerilerde de bulunabilirsiniz.
 3. Paragrafınızı bitirdikten sonra, aşağıdaki ekran görüntüsünde görüldüğü gibi ekranın sağ tarafında o bölümün altındaki “Kart oluştur” butonuna ve ardından ‘Bitti’ butonuna tıklayın. Bu sizi adınız, e-posta adresiniz vb. bilgilerinizin yer aldığı kartınızı yükleyebileceğiniz bir sayfaya götürecektir. Ayrıca, abone olan kişilerin kartı indirmesini veya yazdırmasını veya e-posta ile göndermesini isteyip istemediğinizi de seçebilirsiniz.
 4. Kart bağlantınızı kopyalayıp başka biri tarafından yayınlanan bir YouTube videosundaki bir yoruma yapıştırmanız yeterlidir, böylece kanalınıza abone olan kişiler bu konuda bilgilendirilir ve onlar da indirebilir, yazdırabilir veya e-posta yoluyla gönderebilirler. dilerlerse daha sonra vakit buldukça okuyabilsinler diye.
 5. Paragrafınızı yazıp kartınızı yüklemeyi bitirdiğinizde, aşağıdaki ekran görüntüsünde görüldüğü gibi “Bildirimleri Aç” bölümünün altındaki “Abone Ol” butonuna tıklayın. Bu, kanalınıza abone olan aboneleriniz için bildirimleri açmak gibi olacaktır. Dilerseniz bildirimleri de kapatabilirsiniz.
 6. Şimdi Patreon sayfasına geri dönün ve “Hemen Başlayın!” altındaki “Patron Ol” düğmesine tıklayın. Aşağıdaki ekran görüntüsünde vurgulanmış olan veya kanalınıza abone olmuşlarsa YouTube üzerinden bir mesaj göndererek, aşağıdaki ekran görüntüsünde vurgulanan aynı düğmeye tıklayarak tekrar abone olabilmeleri ve onları geri alacak olan bölüm. kanalınızın Patreon sayfasına, paragrafınızı okuyabilecekleri veya yukarıda belirtildiği gibi kartlarını indirebilecekleri veya yazdırabilecekleri ve dilerlerse e-posta ile gönderebilecekleri, böylece daha sonra zamanları olduğunda okuyabilecekleri.
 7. Paragrafınızı bitirdikten veya kartınızı yükledikten sonra, yukarıdaki ekran görüntüsünde görüldüğü gibi “Bildirimleri aç” bölümünün altındaki “Bitti” butonuna tıklayın. Bu, kanalınıza abone olan aboneleriniz için bildirimleri açmak gibi olacaktır. Dilerseniz bildirimleri de kapatabilirsiniz.
 8. Daha fazla abone edinmek için daha fazla kart oluşturun ve bunları kanalınıza abone olan kişilere göndermeye devam edin, böylece daha sonra zamanları olduğunda okuyabilirler ve aynı düğmeyi tıklayarak tekrar abone olabilecekler. aşağıdaki ekran görüntüsü ve onları kanalınızın Patreon sayfasına geri götürecektir; burada paragrafınızı okuyabilirler veya yukarıda belirtildiği gibi kartlarını indirebilir veya yazdırabilir ve dilerlerse e-posta ile gönderebilirler, böylece daha sonra zamanları olduğunda okuyabilirler. .
 9. Ayrıca Patreon sayfasına geri dönebilir ve “Hemen Başlayın!”ın altındaki “Patron Ol” düğmesine tıklayabilirsiniz. Aşağıdaki ekran görüntüsünde vurgulanmış olan bölüm veya kanalınıza abone olmuşlarsa YouTube üzerinden bir mesaj gönderin, böylece aşağıdaki ekran görüntüsünde vurgulanan aynı düğmeye tıklayarak tekrar abone olabilirler ve onları geri alacaktır. kanalınızın Patreon sayfasına, paragrafınızı okuyabilecekleri veya yukarıda belirtildiği gibi kartlarını indirebilecekleri veya yazdırabilecekleri ve dilerlerse e-posta ile gönderebilecekleri, böylece daha sonra zamanları olduğunda okuyabilecekleri.
 10. Paragrafınızı bitirdikten veya kartınızı yükledikten sonra, yukarıdaki ekran görüntüsünde görüldüğü gibi “Bildirimleri aç” bölümünün altındaki “Bitti” butonuna tıklayın. Bu, kanalınıza abone olan aboneleriniz için bildirimleri açmak gibi olacaktır. Dilerseniz bildirimleri de kapatabilirsiniz.

Nasıl Patreon Destekçisi Olunur?

Patreon Free’ye kaydolduktan sonra bir hesap oluşturabileceksiniz. Buradan Patron veya Tam Üye olmayı seçebilirsiniz. Bir Patron, platforma para vermeyi taahhüt eden ve aşağıdakiler dahil olmak üzere bir Patron hesabının tüm özelliklerine erişebilecek olan kişidir:

 • Kullanıcı içeriğine ve tartışmalara tam erişim
 • Projelere oy verebilme
 • Paralarını yönetme yeteneği
 • Yalnızca kullanıcılara özel içeriğe erişim
 • İçerik oluşturucularla özel mesajlara erişim
 • Ve daha fazlası! Tam Üye, para taahhüdünde bulunan ve aşağıdakiler de dahil olmak üzere Tam Üye hesabının tüm özelliklerine sahip olacak kişidir:
 • Aşağıdakiler dışında bir Patron hesabının tüm özellikleri:
 • Yalnızca kullanıcılara özel içeriğe erişim
 • İçerik oluşturucularla özel mesajlara erişim

Patreon Hesabının Faydaları Nelerdir?

 1. En sevdiğiniz içerik oluşturuculara para bağışlayabilirsiniz!
 2. En sevdiğiniz içerik oluşturuculardan özel içerik alabilirsiniz!
 3. Favori içeriğinizin yaratıcılarının daha fazlasını yapmasına yardımcı olabilirsiniz!
 4. Aynı içeriğin diğer hayranlarıyla etkileşime girersiniz!
 5. Favori içerik oluşturucularınızı doğrudan destekleyebilirsiniz!
 6. Daha fazla insanın içerikleriyle ilgilenmesine yardımcı olursunuz!
 7. Yalnızca kullanıcılara özel içeriğe erişim elde edebilirsiniz!
 8. Favori içeriğinizin yaratıcıları ile özel mesajlara erişebilirsiniz!
 9. Yalnızca kullanıcılara özel içeriğe erişebilirsiniz!
 10. Aynı içeriğin diğer hayranlarıyla özel mesajlara erişebilirsiniz!

Çözüm

Patreon, favori içerik oluşturucularınızı desteklemenin en iyi yoludur. Özel içerik, içerik oluşturucularla özel mesajlar ve yalnızca kullanıcılara yönelik içeriğe erişim dahil olmak üzere birçok avantaj sağlarlar. Patreon destekçisi olmanın birçok faydası vardır. Ayrıca diğer kişilerin yalnızca kullanıcılara özel içeriğine de erişebilirsiniz!

About admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir