Ürkütücü Forspoken fragmanına Tepki yağıyor

Square Enix ve Luminous Productions’ın aksiyon RPG’si Forspoken hakkında heyecanlanmak için birkaç iyi neden var. Sadece potansiyel olarak mükemmel bir oyun gibi görünmekle kalmıyor, aynı zamanda Microsoft’un DirectStorage’ını kullanan ilk PC oyunu olması muhtemel. Ne yazık ki, son fragmanı herhangi bir heyecan duygusu uyandırmıyor; bunun yerine, izleyiciler o kadar kötü bir şekilde sinmiştir ki, gerçek iskeletleri (muhtemelen) kıvrılmıştır.

Resmi Forspoken Twitter hesabında yayınlanan 32 saniyelik fragman, çok sayıda etkileyici oynanış gösteriyor. İnternet bunun için çılgına döndü, ancak oyunun kendisi için değil; İnsanların cevap vermek için acele ettiği, kahramanı Frey Holland tarafından konuşulan diyalog.

Holland, Chandler Bing’in kızarmasına neden olacak yarı alaycı/alaycı bir tonda, “Öyleyse şunu açıklığa kavuşturayım,” diyor. “Dünya olarak adlandıramayacağım bir yerdeyim, korkunç ejderhalar görüyorum ve – oh evet! – Bir kelepçeyle konuşuyorum! Evet, tamam, şimdi yaptığım bir şey. Sihir yapıyorum, öldürüyorum Jacked-up canavarlar, muhtemelen sonra ben uçacağım.”

Fragmandan gelen bazı iyi şeyler var – açıkçası Square Enix’in bakış açısından değil. Diyaloğun diğer oyunlara uygulandığı bir dizi çok komik taklitlere yol açtı. God of War parodisi bir vurgu:

PC Gamer , tüm bunlarla ilgili şaşırtıcı olan şeyin Forspoken’e bağlı yüksek profilli yazarların sayısı olduğunu belirtiyor . Deneyimli televizyon senaristi Allison Rymer, Uncharted ve Legacy of Kain serilerindeki çalışmaları ile tanınan Amy Hennig gibi bunlardan biri.

Yine de bazı yorumlar komik değil. Birkaç kişi diyaloğun o kadar kötü olduğunu ve daha önce dört gözle bekledikleri bir oyunu oynamaktan kendilerini alıkoyduğunu söylüyor. Umarım veya kesinlikle, nihai üründe duyduklarımız, fragmandakiler kadar kötü olmaz.

Forspoken, geçen ay ikinci kez ertelendi ve lansmanı Ekim ayından Ocak 2023’e kaydırdı; bu, Microsoft DirectStorage teknolojisinin bu yıl Windows 11’de çalıştığını görmemizin olası olmadığı anlamına geliyor.

About admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir