Uygulamalar iPhone’dan iPhone’a nasıl aktarılır

Birçok kullanıcı “Uygulamaları yeni iPhone’uma aktarabilir miyim?” diye sordu. Burada olduğunuza göre, çözümün “Evet” olduğunun farkındasınız. Ancak açık olmak gerekirse, uygulamaları iPhone’dan iPhone’a aktarma, genellikle her şeyi bir iPhone’dan farklı bir diğerine aktararak gerçekleştirilir; bu, tüm verilerinizi ve ayarlarınızı önerir. Uygulamaları Bluetooth aracılığıyla iPhone’dan iPhone’a aktarmak veya iTunes olmadan bir iPhone’dan farklı bir iPhone’a uygulama aktarmak istiyorsanız, aşağıda çözümleri bulacaksınız. Bu yöntemlerin, uygulamaları eski bir iPad’den yedek bir iPad’e aktarmak için de uygulanabileceğini belirtmekte fayda var.

İCloud veya App Store kullanılarak iPhone’dan iPhone’a uygulamalar nasıl aktarılır:

Büyük ölçüde Apple’ın iCloud yedekleme ve geri yükleme süreci sayesinde, verilerinizi yeni bir iPhone’a taşımak oldukça sorunsuz bir süreç haline geldi.

iCloud, yükseltme yaptığınızda mevcut iPhone’unuzu (uygulamalar ve veriler dahil) mükemmel bir şekilde yeni bir telefonda kopyalamanıza olanak tanır.

Ve herhangi bir nedenle yeni iPhone’unuzu iCloud aracılığıyla canlandırmak için iCloud’u kullanmak istemiyorsanız, App Store’u kullanarak uygulamaları birer birer aktaracaksınız.

İCloud kullanarak uygulamaları yeni bir iPhone’a nasıl aktarırım

Uygulamalarınızı ve verilerinizi iCloud’u kullanarak aktarmak için eski iPhone’unuzun yeni bir yedeğine sahip olmak istersiniz. neredeyse kesinlikle telefonunuzu iCloud’a otomatik, günlük yedeklemeler yapacak şekilde yapılandırmışsınızdır.

Güncel bir yedeğiniz olduğundan emin olmak için, “Bir iPhone’u iCloud’a, iTunes aracılığıyla bir bilgisayara veya harici bir disk sürücüsüne yedekleme” makalemizde iPhone’unuzu iCloud ile kopyalamanın yolunu görün.

Eski telefonunuzun bir yedeğine sahip olduğunuzu fark ettiğinizde, yeni iPhone’unuzun ilk kurulumu sırasında onu geri yükleyeceksiniz.

1. Yeni iPhone’unuzu etkinleştirin ve kurulum talimatlarını izleyin.

2. Uygulamalar ve Veriler ekranında, “iCloud Yedeklemesinden Geri Yükle”ye dokunun.

3. iPhone’unuz iCloud’da oturum açmanızı istediğinde, önceki iPhone’unuzda kullandığınız eşdeğer bir Apple Kimliği kullanın.

4. “İleri”ye dokunun ve yerleştirilecek en son yedeklemeyi seçin.

Birkaç dakika sonra telefonunuz, önceki iPhone’unuzdaki tüm uygulamalarla geri yüklenecek.

Eski uygulamalarınızı geri yüklemeden iPhone’unuzu zaten bulduysanız, uygulamaları bir yedekten geri yüklersiniz, ancak bu, yeni telefona yükledikten sonra sahip olduğunuz tüm uygulamaları ve verileri siler.

App Store’u kullanarak uygulamaları yeni bir iPhone’a aktarma

Eski telefondaki tüm uygulamaları aktarmadan uygulamaları seçerek yeni bir telefona geri yüklemek istiyorsanız, bunu App Store’u kullanarak yapacaksınız.

Bunun nedeni, Apple’ın satın aldığınız veya ücretsiz olarak indirdiğiniz her uygulamanın kaydını tutması ve bu uygulamaları istediğiniz zaman eşdeğer bir telefona veya daha sonra yükselteceğiniz bir iPhone’a yeniden yüklemenizdir.

1. App Store uygulamasını başlatın.

2. Yerleştirmek istediğiniz uygulamayı aramak için arayın veya göz atın.

3. “Al” veya bir fiyat yerine, o uygulamayı geçmişte yüklediğinizi belirtmek için bir bulut simgesi görmelisiniz. Uygulamaya koymak için buluta dokunun. İndirmeye zaten sahip olduğunuz için Touch ID, Face ID veya bir şifre ile yetkilendirmeniz gerekmeyecek.

4. Yerleştirmek istediğiniz diğer uygulamalar için bu işlemi tekrarlayın.

QuickStart yardımıyla Uygulamaları iPhone’dan iPhone’a Aktarma

Yeni iPhone 12’nizi aldığınızda, yeni cihazınızı hızlı bir şekilde hizalamak için hızlı bir başlangıç ​​kullanacaksınız. QuickStart ile, telefon ayarları dahil tüm verileri eski telefondan yeni iPhone 12’ye aktaracaksınız. Bu özellik Bluetooth ve Apple Kimliğinizin yardımıyla çalışır, bu nedenle uygulamaları bir iPhone’dan farklı bir iPhone’a taşımadan önce, Bluetooth’un Bluetooth aralığında oldukları her iki iPhone’da da etkinleştirilir.

Adım 1. Bluetooth menziline iki iPhone yerleştirin ve Bluetooth’u açın.

Adım 2. İki iPhone’unuz eşleştirildiğinde, yeni cihazınızda görünecek bir animasyon olacaktır. Yeni iPhone’daki “animasyonu” taramak için eski iPhone’unuzu kullanın.

Adım 3. Tüm içeriği aktarmaya başlamak için yeni iPhone’da eski şifreyi girin. Yöntemi bitirmek birkaç dakika sürecektir.

Lütfen bu yöntemin tüm içeriği ve uygulamaları eski iPhone’dan yeni iPhone’a aktaracağını unutmayın. Bir uygulamayı iPhone’dan diğerine aktarmak isterseniz AirDrop’u deneyeceksiniz.

AirDrop yardımıyla iPhone’dan iPhone’a Uygulamalar Nasıl Paylaşılır

iOS için Airdrop, Android platformları için Bluetooth eşdeğeridir. Airdrop, iPhone, iPad ve Mac PC gibi Apple cihazları arasında dosya paylaşımına izin veren Apple cihazlarında yerleşik bir araçtır. Android cihazlar arasında Bluetooth üzerinden dosya gönderir gibi, iOS cihazlar arasında da Airdrop üzerinden dosya göndereceksiniz.

1. Adım. Yeni iPhone’a göndermek istediğiniz iPhone’daki uygulamaları seçin. “Paylaş” düğmesine basın. hedef iPhone’u seçin.

Adım 2. Yeni iPhone’unuzda, Airdrop’un seçili uygulamaları eski iPhone’unuzdan yeni iPhone’a aktarmasına izin vermek için “Kabul Et”e dokunun.

Uygulamalar iTunes aracılığıyla iPhone’dan iPhone’a nasıl aktarılır

Uygulamaları iPhone’dan iPhone’a yönlendirmek için iTunes’u kullanmak, iTunes’a yedekleme ve iTunes’dan geri yüklemeyi içeren sorunsuz bir işlem olabilir. Evet, bu kadar basit. Ancak, önce yeni iPhone’un içeriğinin ve ayarlarının silindiğini onaylamanız gerekir. Ayrıca, bilgisayarınızda iTunes’un kurulu olduğunu doğrulayın. Aşağıdaki adımlar, uygulamaları iPhone’dan iPhone’a iTunes ile taşımanın yolunu göstermektedir.

Adım 1. Uygun ortam kullanarak önceki iPhone’u bilgisayarınıza bağlayın, iTunes otomatik olarak başlatılamazsa, çalıştırmak için simgeye dokunmanız yeterlidir.

Adım 2. iTunes arayüzünde “Cihaz” simgesini bulun ve tıklayın, ardından “Özet” seçeneğini seçin. Şimdi “Şimdi Yedekle” sekmesine tıklayın ve yedekleme işlemi tamamlanana kadar bekleyin, ardından eski iPhone’unuzu bilgisayardan ayırın.

3. Adım. Yeni iPhone’a yeni bir SIM kart takın veya önceki SIM kartı yeniden kullanın. yeni iPhone’unuzu açın ve “Uygulamalar ve Veriler” ekranı görüntülenene kadar ekrandaki adımları izleyin.

Adım 4. “iTunes Yedeklemesinden Geri Yükle” seçeneğini seçin ve ardından “İleri”ye tıklayın.

Adım 5. Şimdi yeni iPhone’u yukarıdaki iTunes’a yedeklemek istediğiniz eşdeğer bir bilgisayara bağlayın. Yine iTunes’u çalıştırın. Cihaz simgesine tıklayın. Yedeklemeyi Geri Yükle’ye tıklayın ve uygun yedeği seçin. iTunes’un uygulamalarınızı ve diğer dosyalarınızı yeni iPhone’unuza taşımasına izin vermek için “Geri Yükle”yi tıklayın.

Uygulamaları iPhone’dan iPhone’a Aktarma Aracı ile Yeni iPhone’a Aktarma

PhoneTrans, profesyonel bir telefondan telefona aktarım aracı olabilir. WhatsApp, Line, Viber veya diğer uygulamaları aktarmak isteyip istemediğinize bakılmaksızın, PhoneTrans tüm uygulamaları tek bir tıklamayla aktarabilir veya manevra yapmak için yalnızca belirli uygulamaları seçebilir. Ayrıca, kolayca yeni bir iPhone oluşturmak için PhoneTrans, kişileri, fotoğrafları, zil sesini, müziği vb. aktarmanızı destekler.

Ve birkaç telefon aktarma seçeneği sunar. iPhone’u iPhone’a hızlı bir şekilde aktaracak ve mükemmel bir şekilde kopyalayacaksınız. Telefonlarla ilgili her bilginin güvenliğini göz önünde bulundurarak, telefonların yedeklenmesini ve geri yüklenmesini de çeşitli şekillerde destekler.

PhoneTrans ile iPhone’dan iPhone’a uygulama ve uygulama verilerini aktarmanın yolunu bulmak için aşağıda listelenen ayrıntılı adımları izleyin.

Not: Uygulama Korumalı Alanı tarafından kısıtlanan uygulama verileri aktarılamaz.

Adım 1. PhoneTrans’ı indirin ve bilgisayarınızda çalıştırın. Sol paneldeki Uygulama Aktarımı’na tıklayın ve ardından Uygulamalar’a dokunun. Seyahat etmek için Transfer başlangıcına tıklayın.

Adım 2. Burada her iki iPhone’unuzu da bilgisayara bağlamak istiyorsunuz. Bilgisayar iPhone’ları algıladığında, seyahat etmek için Aktar’a tıklarsınız.

3. Adım. Ardından, PhoneTrans eski iPhone’unuzdaki tüm uygulamaları listeler. Apple Kimliğinizi doğrulayın > Tüm uygulamaları seçin > Şimdi Aktar düğmesini tıklayın.

Dakikalar sonra, bu uygulamaların eski iPhone’dan yeni iPhone’a aktarıldığını göreceksiniz.

About admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir