Uyumlu Kartuşlar – Orijinal Sarf Malzemelerine İyi Bir Alternatif mi?

Baskı aksesuarlarının sadece orijinal olabileceği gerçeğine hepimiz alışkınız. Bu nedenle ofis ekipmanlarımız pahalı olduğu için bazen yıllarca atıl duruyor ve hiç kullanılmamaktadır. Özellikle muhasebe, kopyalama işinde veya herhangi bir işletmenin ofisinde kullanılıyorsa, herkesin yazıcıları düzenli olarak değiştirmeyi göze alamayacağını belirtmekte fayda var. Neyse ki, orijinal sarf malzemesi daha uygun fiyatlı uyumlu bir kartuşla değiştirilebilir.

Uyumlu Kartuşlar Nelerdir?

Birçok insan zaten hakkında en azından bir şeyler duymuştur. 972 hp mürekkep uyumlu yazıcı kartuşları. Bu sarf malzemeleri yazıcı üreticileri tarafından üretilebildiği gibi Smart Ink gibi üçüncü taraf şirketler tarafından da üretilebilir. Şirket, Hewlett-Packard, Canon, Epson, Samsung vb. için sarf malzemeleri üretiyor. Bazı insanlar uyumlu kartuşların yeniden üretilmiş sarf malzemeleriyle aynı olduğunu düşünüyor. Ancak bunlar tamamen farklı kavramlardır.

Diğer tüm sarf malzemeleriyle karşılaştırıldığında, uyumlu kartuşlar aşağıdaki avantajlara sahiptir:

  • Fiyat – bu tür kartuşlar, markalı ürünler kategorisine ait olmalarına rağmen, birçok kez daha ucuzdur;
  • Kaynak – orijinal üreticiler renklendirme malzemesinin hacmini azaltırken, uyumlu olanlar bazen tüm beklentileri aşar;
  • Baskı kalitesi – bu gösterge, orijinal sarf malzemesiyle tamamen aynıdır.

Uyumlu bir kartuş, yazdırma aygıtının belirli bir modelinin işlevselliği için üçüncü taraf bir şirket tarafından oluşturulur. Orijinalin bir kopyasıdır, ancak maliyeti 3-4 kat daha azdır. Düşük fiyat, malzemelerin ekonomik kullanımından kaynaklanmaktadır. Mesele şu ki, üretim sürecinde dünyaca ünlü şirketler araştırmaya çok para harcıyor. Uyumlu ürünlerin üretiminde orijinal ürün numune olarak alınır. Üreticilerin minimum bir marj yapması nedeniyle çoğu kullanıcı yazıcıları için uyumlu kartuşlar satın almayı tercih eder.

Nereden Satın Alma Yapılır?

Her 8/10 müşteri yazıcılarında orijinal olmayan kartuşlar kullanıyor ve bazı durumlarda orijinal sarf malzemelerinin maliyetinde %60’a varan tasarruf sağlıyor. Bu günlerde orijinal olmayan kartuş çeşitleri çok geniştir, bu nedenle yazıcı kullanıcıları, orijinal cihaz gibi çalışacak kaliteli bir ürünü kolayca satın alabilirler. İnternette bu tür herhangi bir satın alma yapmak en iyisidir.

Orada, aradığınızı her zaman en cazip fiyatlarla bulacaksınız. Ayrıca her türlü mal, sadık çalışanlar, birçok promosyon ve indirim teklifi için uygun fiyatlara sahip olacaksınız. Sarf malzemelerini güvenilir üreticilerden çevrimiçi olarak sipariş edin ve mümkün olan en kısa sürede yüksek kaliteli ve güvenilir ürünler elde etmeniz garanti edilir.

Yazıcınızda uyumlu kartuşları kullanmak kolaydır. Bir düşünün: Bu tıpkı kahve makinenizde farklı bir marka kahve kullanmak gibidir – aynı kahve aynı kalitede ama daha iyi bir fiyata.

About admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir