Xbox denetleyicisi iPhone’a nasıl bağlanır?

Xbox denetleyicisini iPhone’a nasıl bağlayacağınızı arıyorsanız, doğru yerdesiniz, ancak işleme başlamadan önce doğru modele sahip olduğunuzdan emin olun, çünkü bazı Xbox denetleyicileri iPhone ile eşleşmeyecektir.

iphone xbox destekli denetleyiciye nasıl bağlanır

 1. iPhone’larla desteklenen denetleyiciler şunlardır:
 2. Bluetooth ve model 1708 ile açıkta kalan kablosuz denetleyiciler,
 3. PlayStation 5 çift duyu kablosuz denetleyici,
 4. Kablosuz denetleyici için PlayStation dualshock,
 5. Xbox uyarlanabilir denetleyici,
 6. Xbox kablosuz denetleyici serisi S ve X serisi,
 7. Xbox Elite kablosuz denetleyici serisi 2.

Bildiğiniz gibi, iPad’ler ve iPhone’lar nihayet bir mülk ilişkisel oyun sistemleri gibi hissediyorlar ve şimdi iPad OS ve iOS, onu Xbox one denetleyicilerinden bazılarını ve PlayStation DualShock 4 denetleyicilerini desteklediğinden, bu makalede Xbox One S denetleyicisine odaklanıyoruz. ama sorun şu ki eski Xbox one gamepad’lerinden hiçbirini kullanamazsınız. Model olarak Xbox için üretilmiş Bluetooth uyumlu modele veya en son 179,99 $ Elite kablosuz denetleyici serisi 2’ye ihtiyacınız olacak.

xbox denetleyicisini iphone’a bağlamak için eşleştirme prosedürü

İşte bir Xbox denetleyicisini iPhone veya iPad ile bağlama prosedürü.

 1. Cihazınızda ayar Uygulamasını açın.
 2. Şimdi Bluetooth’a basın ve Bluetooth muhtemelen zaten açılacaktır ve değilse, bir sonraki sayfanın üst kısmındaki Bluetooth geçişini çevirin.
 3. Bluetooth menüsünün açık olduğunu görebiliyor musunuz, Xbox One denetleyicinizi alın ve Xbox denetleyicinizin şarjlı olduğundan emin olun, Xbox Logosu düğmesine basarak açın.
 4. Şimdi Xbox One denetleyicinizin arkasında bulunan kablosuz kayıt düğmesine basmanız gerekiyor ve bundan sonra birkaç saniye basılı tutmanız gerekiyor, düğmedeki ışığın hızlı bir şekilde yanıp sönmeye başlaması gerektiğini göreceksiniz.
 5. Şimdi iPad’inizde veya iPhone’unuzda, Bluetooth menüsündeki diğer cihazların altında, basmanız gereken bir Xbox kablosuz denetleyici açılır penceresi görmelisiniz.
 6. Xbox düğmenizdeki ışığın yanıp sönmesi anında duracak ve yine de yanacak Xbox One denetleyiciniz şimdi eşleştirilecektir.

BAĞLANTIYI KESİN.

Xbox denetleyicisi iPhone'a nasıl bağlanır: DISCONNECT.

Xbox denetleyicinizle oynamayı bitirdikten sonra, Xbox denetleyicinizi cihazınızdan çıkarmak istediğiniz açıktır, burada onu nasıl kapatabilirsiniz ve uygun yöntemin çoğu, dışa aktarma düğmesini yaklaşık birkaç saniye boyunca basılı tutmaktır. cihazı kontrol merkezine de kapatabilirsiniz.

 1. Şimdi her şeyden önce, dokunmatik kimlik uyumlu bir iPhone’da ekranınızın sağ üst köşesinden ekranın sol alt köşesine doğru çapraz olarak kaydırarak yüz kimliği uyumlu bir iPhone’da kontrol merkezinizi açın, ekranın altından yukarı kaydırmanız gerekir.
 2. Şimdi mavi BlueTooth simgesini basılı tutmanız gerekiyor.
 3. Şimdi ekranınızda menünün açıldığını göreceksiniz, Bluetooth’un açık olduğu simgeye basın ve basılı tutun.
 4. Şimdi ekranınızda beliren seçenekte bir Xbox kablosuz kontrol cihazı göreceksiniz, ona basmanız gerekiyor ve kontrol cihazınızın bağlantısı hemen kesilecek.

Daha az kullanışlı bir yöntem daha var ama biz sizin için bu yöntemden bahsettik.

 1. Bir cihazda ayar Uygulamasını açın ve Bluetooth’a basın.
 2. Cihazım seçeneğinin altında, sağda bir Xbox kablosuz denetleyici göreceksiniz ve üzerine basmanız gereken mavi daire ile bir ‘i’ harfi göreceksiniz. şimdi açılan menüde bağlantıyı kesmeniz gerekiyor ve kontrolör hemen çalışmayı durduracak.

TEKRAR BAĞLAYIN.

Bağlantıyı kestikten sonra kontrol cihazınızı tekrar bağlamak çok kolay bir yöntemdir, kontrol cihazını tekrar kullanmak istediğinizde Xbox düğmesine basmanız yeterlidir ve cihazınızla zaten eşleştirilmiş olduğundan hemen çalışmaya başlayacaktır ve iyi bir ihtimal olabilir. çantanızda bir Xbox denetleyicisi varsa, yanlışlıkla bu şekilde açılır. Eğer bir yolculuktaysanız, cihazınızın eşleştirmesini kaldırmak ve daha sonra oynamak istediğinizde tamir etmek akıllıca olacaktır, çünkü eşleştirme o kadar zaman almaz.

EŞLEŞTİRME.

Xbox one denetleyicisinin eşleştirmesini kaldırmak istiyorsanız, yukarıda belirtilen üç adımı tekrarlamanız ve ardından bağlantısını kesmek yerine bu cihazı unut düğmesine basmanız yeterlidir.

About admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir