Xbox Oyunları, Cloud Gaming Push’ta Samsung TV’lere Geliyor.

Microsoft, abonelik Xbox Game Pass hizmetini Samsung televizyonlarına getiriyor.

Bu hizmet bir konsol gerektirmez ve bulut oyunları için ileri bir adımdır.
Samsung TV’ler bu ayın sonlarında önemli bir yeni özellik kazanıyor: Xbox Game Pass’e erişim ve Halo Infinite ve Microsoft Flight Simulator gibi oyunları konsol olmadan yayınlama yeteneği.

Servis 2022 model tüm Samsung televizyonlara gelecek ve 30 Haziran’da 27 ülkede canlı yayına girecek. Bir CNET Editörünün Seçimi olan Xbox Game Pass Ultimate , ilk ay için 1 ABD Doları karşılığında deneyebilirsiniz , ancak ayda 15 ABD dolarıdır .

Microsoft’un Samsung akıllı TV’lere genişlemesi, Netflix’in akışlı şovlarına ve filmlerine benzer hizmet tabanlı bir model olan bulut oyunlarının en son örneğini işaret ediyor. Fiziksel disklerden uzaklaşma ve birden fazla cihazda erişilebilen akışlı oyunlara geçiş eğilimi, kendi kendine başladı ve başladı – Google’ın Stadia hizmeti patlamadı – ancak bu, endüstrinin büyük bir parçası olarak birçok önemli oyuncunun bankacılık yaptığı bir şey. gelecek.

“Gezegende video oyunları oynayan yaklaşık 3 milyar insanı ve evlerinde veya cebinde bulunan bir cihazda oynamak isteyen insan sayısını düşündüğümde, Xbox’ta bizim için birincil odak noktası bu olmalı.” Microsoft’un Xbox işinin başkanı Phil Spencer Pazartesi günü bir röportajda söyledi. “Oyunculara seçim hakkı vermek… çıktığımız yolculuk için çok önemliydi.”

Halihazırda Galaxy S serisi akıllı telefonlarında Xbox’ın bulut oyununu sunan Samsung için televizyonlarında daha iyi bir oyun deneyimi elde etmek hiç de kolay olmadı.

Samsung Electronics’in servis iş ekibi başkanı ve başkanı Won-Jin Lee aynı röportajda “Sektörün gittiği yer burası” dedi. “Her şey bulutta hareket ederken, bunu düşünmek çok doğal.”

Xbox Game Pass aboneleri, Xbox uygulamasına Samsung’un Oyun Merkezi aracılığıyla erişebilecek. Oradan, oyuncular Xbox uygulamasıyla tanıdık bir arayüz görecek ve Ubisoft’s Assassin’s Creed Origins ve Electronic Arts’ Madden NFL 22 gibi oyunlar da dahil olmak üzere yüzlerce yeni ve eski oyundan oluşan bir kitaplığa erişebilecekler.

Xbox uygulaması için benzer bir arayüz, oyuncular farklı cihazlardan oturum açarken tutarlı bir his olmasını sağlamak için önemliydi.

Spencer, “Oyuncuyu deneyimin merkezine koyuyoruz” dedi. “Nasıl geldiklerine bakılmaksızın, topluluğun tam bir üyesi gibi hissetmelerini sağlıyor.”

Oyuncular bir Xbox, PlayStation veya üçüncü taraf satıcıdan bir denetleyici kullanabilir – Microsoft, pazardaki en iyi denetleyicilerin %90’ını desteklediğini söylüyor – ve TV’ye Bluetooth üzerinden bağlanabiliyor. Samsung, Xbox Live sesli sohbet için herhangi bir Bluetooth kulaklığın bağlanmasını da destekleyecektir.

Microsoft, Azure bulut bilgi işlem platformu tarafından desteklenen xCloud hizmetini, TV’ye bağlı fiziksel bir konsol aracılığıyla oyun oynamaya benzer şekilde lanse etti. Halo Infinite, Forza Horizon 5 ve Flight Simulator’ın hızlı bir demosu, az gecikmeli bir deneyim gösterdi.

Lee, dünyanın en büyük TV üreticisi olan Samsung’un, duyarlı bir oyun deneyimi sağlamak için yükseltme yetenekleri eklediğini ve gecikmeyi kaldırdığını söyledi. Her iki takımın da resim kalitesiyle ilgili erken zorlukların üstesinden gelmesi ve son parlak durumuna ulaşmadan önce gecikmesi gerektiğini söyledi.

Lee, Samsung’un Xbox Game Pass’i daha eski televizyonlara getirmek için çalıştığını ancak paylaşacak herhangi bir ek ayrıntıya sahip olmadığını da sözlerine ekledi. Netflix’ten videoları TV’nizde yayınlayabiliyorsanız, Xbox oyunlarını oynayabilmeniz gerektiğini kaydetti.

Lee ayrıca televizyonlarının sadece %15’inin konsollara bağlı olduğunu ve oyun söz konusu olduğunda büyük “keşfedilmemiş bölgeye” işaret ettiğini belirtti.

Spencer, bu 3 milyar potansiyel oyuncuya dokunmak istediği için bu büyük bir fırsat.

About admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir