Xfinity Arama Geçmişinizi Görebilir mi? Gizlilik ve güvenlik

İnsanlar genellikle farklı internet sağlayıcılarıyla ilgili çevrimiçi gizliliklerinden endişe duyarlar. Comcast neredeyse on yıldır piyasada ve Xfinity internet olarak internet hizmetleri sunuyor.

Şirket, yüksek kaliteli dijital kablolar sunuyor ve internet bağlantıları oldukça hızlı ve kararlı.

Bugün, birkaç Xfinity internet kullanıcısı, arama geçmişi kayıtları konusunda paranoyak. Comcast ISP’nin internet geçmişlerine erişip erişemeyeceği konusunda endişeliler. Öyleyse daha fazlasını öğrenelim.

Xfinity Arama Geçmişinizi Görebilir mi?

Xfinity Internet bir internet servis sağlayıcısıdır ve müşterilerinin gizlilik ve güvenlik kurallarına uyar.

İnternet servis sağlayıcı, arama geçmişinizi davetsiz olarak kontrol etmeyecektir. Bu nedenle, arama geçmişinizin açığa çıkması konusunda endişelenmemelisiniz.

Comcast Xfinity İnternet Hizmeti Hakkında Gerçekler

The Comcast Company, Xfinity internet aracılığıyla, sizi çevrimiçi yapmak istediğiniz her şeye bağlamayı taahhüt eder.

Evinizin internetini yönetmek veya gezinmek olabilir; Bu süreçte şirket, gizliliğinizi korumayı ve bilgilerinizin güvenliğini sağlamayı amaçlar.

Comcast ile ilgili diğer artı şey, Wi-Fi kontrol özellikleri vb. gibi benzersiz ürünlerle harika bir internet deneyimi sağlamasıdır.

Web Sitelerini İzleme

Xfinity internet yalnızca internet hizmetleri sağlar. Geniş bant bağlantısı üzerinden uygulamalarınızı veya web sitenizi ziyaret etmez.

Comcast bilgilerinizi izleyemediği için sizin hakkınızda herhangi bir profil oluşturamayacağı ve bu nedenle bilgilerinizi satamayacağı açıktır.

Satış Bilgileri

Xfinity internet, kimseyi tanımlayan bilgileri satmaz. Ayrıca Xfinity mobil hizmetlerini kullanan herhangi bir kişinin konum verilerini de satmaz.

DNS Silme

Şirket, DNS sorgularını her 24 saatte bir siler. DNS, internetin adres defteri için basittir ve Alan Adı Sistemi olarak da bilinir.

İnsanların internette gezinmesini sağlar. Xfinity internete göre, milyonlarca kullanıcı her gün milyarlarca adres arıyor. Şirket, müşterilerinin DNS sorgularını her 24 saatte bir silmesini sağlıyor.

Ancak, DNS bilgilerini silmediği belirli durumlar vardır. Bu, internet sağlayıcısının bir ağ veya güvenlik sorununu araştırdığı, geçerli bir yasal talebe uyduğu ve bazı güvenlik tehditlerine karşı koruma sunduğu zamandır.

Ancak şirket, hiç kimsenin verilerini reklam veya pazarlamada kullanmamakta veya bilgileri kimseye satmamakta ısrar ediyor.

Araçlar ve Destek

Şirket, müşterilerine çevrimiçi ortamda güvende kalmalarına yardımcı olacak araçlar ve destek sunar. Araçlar ve güvenlik yazılımı, çok faktörlü kimlik doğrulama da dahil olmak üzere genellikle ücretsizdir.

Ayrıca sizi ve ailenizi korumaya yönelik ücretsiz çevrimiçi tavsiye ve ipuçlarına erişmenize yardımcı olurlar. Ayrıca Xfinity güvenlik ve gizliliğinden tavsiye ve destek alacaksınız.

kanunlar

Comcast Company, tüketici gizliliğine karşı tüm yasalara uyar. Federal ve eyalet hükümetleri, kullanıcının kişisel bilgilerini toplamak, kullanmak ve ifşa etmek için çok sayıda yasa belirlemiştir.

Ancak, Comcast, kullanıcısının bilgilerine ilişkin her türlü yasal talebe yanıt vermelidir. İnternet servis sağlayıcı, müşterilerinin bilgilerini korumayı taahhüt eder ve bu nedenle tüm talepleri müşterinin gizliliğine göre inceler.

Comcast Arama Geçmişi Nasıl Silinir

Comcast, Amerika’daki en popüler internet sağlayıcılarından biridir. Şirket ayrıca arama motorunu da sunuyor. Diğer arama motorları gibi, Comcast’te göz attığınız her şey tarayıcının geçmişine kaydedilir.

Bazen, arama geçmişinizin bilgisayarınıza erişen kişiler tarafından kullanılmasını istemeyeceksiniz. İyi haber şu ki, Comcast arama geçmişini silme işlemi oldukça basittir ve bunu doğrudan internet tarayıcısından yapabilirsiniz.

Aşama 1

İlk olarak, internet tarayıcısını açın ve ardından “Araçlar”a tıklayın. Tarayıcının penceresinin üstünde uzanan yatay menü çubuğundadır.

Adım 2

“İnternet Seçenekleri”ne tıkladıktan sonra bir açılır menü göreceksiniz. Yakın geçmişi temizlemeye gidin ve sil’e tıklayın.

Comcast Xfinity için En İyi VPN’ler

Comcast, Amerika’daki en büyük internet sağlayıcıları arasındadır ve müşteriler, iyi internet bant genişliği nedeniyle onu sever. Xfinity, Comcast altında faaliyet gösteren bir markadır. İşte Comcast Xfinity için en iyi VPN’lerden bazıları.

Kuzey VPN

Güvenli, süper hızlı ve neredeyse tüm coğrafi kısıtlamalı hizmetlerin engellemesini kaldırdığı için en iyi seçimdir. Ayrıca, 30 günlük paranızı geri almanızı garanti eder.

siber hayalet

VPN yeni başlayanlar için uygun ve oldukça uygun fiyatlı. Sağlam işlevleri güvenilir güvenlik, gizlilik ve mükemmel bağlantı hızlarına sahiptir.

sörf köpekbalığı

Ucuz ve kullanıcı dostudur, ayrıca Xfinity ile mükemmel şekilde çalışan güvenli bir VPN’ye sahiptir. VPN, her açıdan sınırsız bağlantı sunar.

IP Yok

VPN, kullanıcı dostu bir uygulama içerir ve harika bir güvenlik ve birinci sınıf gizliliğe sahiptir. IP Vanish, Kodi cihazlarıyla iyi çalışır ve ayrıca harika bağlantı hızlarına sahiptir.

Ekspres VPN

Bir sonraki düzeyde gizlilik ve güvenliğe sahiptir, ayrıca oldukça güvenilir ve hızlıdır. Hız, popüler akış sitelerinin engellemesini kaldırabildiğinden akış için ideal hale getirir.

Hotspot Kalkanı

Hotspot kalkanı, harika engelleme kaldırma özelliklerine ve şaşırtıcı güvenlik özelliklerine sahiptir. Bu nedenle günlük akış ve tarama için ideal bir VPN’dir.

Özel VPN

VPN harika bir akış hızına sahiptir ve güvenlik ve gizliliğe çok önem verir. Genişbant gizlilik kurallarının yürürlükten kaldırılması 2017’deydi. Bu nedenle çoğu internet servis sağlayıcı çevrimiçi aktivitelerinizi kolayca takip edebilir.

VPN, Comcast gibi internet sağlayıcılarının çevrimiçi etkinliklerinizi gözetlemesini veya bilgileri 3 ile paylaşmasını engeller.rd partiler. İnsanlar, kısıtlama ve geniş bant gizliliği nedeniyle Comcast’ten nefret etme eğilimindedir.

Comcast, kullanıcısının Netflix akışı veya torrent gibi onaylamadığı etkinlikler yaptığını her fark ettiğinde genellikle tarama hızını azaltır veya yavaşlatır.

Comcast’in gözetleme ve kısıtlamasını önlemek için bir Sanal Özel Ağ VPN’i kullanmanız en iyisi olacaktır.

VPN oldukça faydalı olacaktır; uzak bir konumdaki bir aracı sunucuda cihazın internet rotalarını ve trafiğini şifreleyecektir.

Bu nedenle, Comcast, eriştiğiniz uygulamalar, hizmetler ve web siteleri dahil olmak üzere faaliyetlerinizi göremez.

Comcast’in Ağ ve Güvenlik Ayarları Nasıl Yönetilir

İşletme sahibi olanlar, güvenlik ve ağ ayarlarını yönetmek için Comcast interneti kullanır. Bunu yapabilirsiniz

Diyelim ki bir işletmeniz var ve internet ağı hizmetleri için bir Comcast internet ağ geçidiniz var. Bu durumda, Comcast’in ağ ve güvenlik ayarlarına erişebilir ve bunları yönetebilirsiniz.

Business Wireless Gateway ve ağınızın daha yüksek güvenlik standartları ve yeterli güvenliği için, parolayı varsayılan paroladan değiştirdiğinizden emin olun. İşte işinizi nasıl koruduğunuz ve böylece Comcast internet geçmişi kayıtlarınız:

  1. Ethernet veya Wi-Fi’ye bağlıyken web tarayıcınızı açın.
  2. Daha sonra oturum açma sayfasına gidin ve varsayılan kullanıcı adınızı ve şifrenizi girin.
  3. Girişe tıklayın (şifrenizi değiştiremezsiniz, ancak kullanıcı adı değiştirilemez)
  4. Başarılı bir giriş yaptıktan sonra, sağ üst köşedeki şifreye gidin. Buradan ekstra güvenlik önlemlerine erişebileceksiniz.
  5. Şimdi yeni şifrenizi girmeniz gerekiyor. Şifre sekiz ve üzeri karakterden oluşmalıdır. Maksimum güvenliği sağlamak için güçlü bir parola oluşturmak için simgeler, sayılar ve harfler ekleyin.
  6. Parolanızı onaylayın ve yeni ayarlarınızı kaydedin.

Yeni ayarınızı oluşturup kaydettikten sonra modem loglarından sorun giderme penceresine ulaşmak mümkündür. Ağ IP adresini ve Comcast’in tarama geçmişini görebilirsiniz.

Xfinity’de Son İzlenen Programlar Nasıl Temizlenir

Özellikle bir aileniz varsa, Xfinity’de yakın zamanda izlediğiniz yayınları temizlemeniz önemlidir. Bunun nedeni, aileleri olan çoğu kişinin akış hizmeti hesabını paylaşmasıdır.

Hesap, daha önce izlediğiniz içeriğin bir kısmını kesinlikle gösterecektir. Yetişkinlere uygun içerikse, çocuklarınızın onunla etkileşime girmesini istemezsiniz. Bu nedenle, tarama geçmişinizi temizlemek her zaman çok önemlidir.

Xfinity’den İzlenen Geçmişi Temizleme

Xfinity’de yakın zamanda izlediğiniz şeyleri temizleme işlemi oldukça basittir. Xfinity, uygulamada istemleri tetiklemenize ve son izlediğiniz programları temizlemenize olanak tanıyan bir uzaktan kumanda ile birlikte gelir.

Alternatif olarak, yalnızca izlediklerinizi silebilirsiniz. Xfinity’de en son izlenenleri silmek için uzaktan kumandanızdaki son düğmeye basın. Düğmeye basmak, son yedi gün boyunca izlediğiniz tüm programların kayıtlarını gösterecektir.

Çözüm

Xfinity internet servis sağlayıcısı, kullanıcılarının geniş bantları üzerinden eriştiği web sitelerini veya uygulamaları izlemez. Bu nedenle şirket bir profil oluşturamaz veya bilgilerinizi üçüncü bir tarafa gönderemez.

Şirket, belirli kullanıcılarını tanımlayan bilgilerin satışına karşı federal ve eyalet yasalarına uyar. Ancak, yasal bir yasal emir verilirse bilgilerinizi serbest bırakabilir.

Xfinity internet sağlayıcısı ayrıca her 24 saatte bir kullanıcısının DNS’sini siler. Genel olarak arama geçmişiniz Xfinity Company ile güvende ve tek yapmanız gereken güçlü bir şifre vb. kullanarak onu kendi tarafınızdan korumak.

About admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir