Xiaomi 12S ve 12S Pro Kutu Açma ve İlk İzlenimler

Xiaomi nihayet bu hafta amiral gemisi serisini üç modelle yükseltti: Xiaomi 12s , Xiaomi 12s Pro ve 12s Ultra . Aslında, bazılarınız Xiaomi 12S Ultra’nın teknik özellikleri karşısında şaşkına dönmüş olabilir. Şimdiye kadar bir telefonda gördüğümüz en büyük 1 inçlik sensörle birlikte gelir ve şüphesiz serinin süperstar modelidir. Ancak bugün küçük kardeşleri Xiaomi 12s ve 12s Pro modellerine odaklanacağız.

Görünüşe göre Xiaomi, 12’ler serisinin ambalajı için düşük profilli bir tasarım uygulamış. Artık büyük sayılar veya dikkat çekici metinler yok.

Bu lansmanın bir başka kazananı da Alman fotoğraf markası Leica. Xiaomi, kamera görüntüleme çözümü üzerinde Leica ile ilk kez çalışıyor. 12s serisinin üç versiyonunun da Leica çözümü ile güçlendirildiğini görmek harika.

ani ünlü kırmızı logoyu burada görebilirsiniz. Dürüst olmak gerekirse, logo bana görüntüleme sistemlerinde Leica ile birlikte çalışan Huawei P serisini hatırlattı. Efsanevi markanın bir akıllı telefon markasıyla yaptığı ilk işbirliği olmasa da Leica, Xiaomi ve hayranlarından hala büyük beğeni topluyor.

Xiaomi 12S serisi, Leica markasıyla benzer bir tasarıma sahiptir

Bu iki modelin kutudan çıkarma aşamasının biraz sıkıcı olabileceğini biliyordum çünkü lansmanda 12’lerde ve 12’lerde profesyonelin görünümünde yeni bir şey olmadığını öğrendik. Herhangi bir farklılığa işaret etmemiz gerekirse, buradaki kameralarının dipnotunun yerini Leica kelimesi aldı. 12 serisine gelince, dipnot sadece 50MP’lik anlamsız ifadeler.

12s Ultra gibi, Xiaomi 12s ve 12s Pro da Leica’nın görüntüleme motoru ve kamera uygulamasına sahiptir. En büyük fark, bu iki modelin ana kamera için Ultra versiyonunun IMX989 sensöründen biraz daha küçük olan bir Sony IMX707 sensörü ile donatılmış olmasıdır. Özellikle 1/1.28 inçlik sensör, mobil pazardaki en büyük sensör boyutlarından biri olmaya devam ediyor.

12s Pro için, tüm kamera donanımı Xiaomi 12 Pro’dan farklı değilken, 12s standart versiyonu için Xiaomi, ana kamerasını Xiaomi 12’nin IMX766’sından daha büyük 707 sensörüne yükseltiyor.

Xiaomi 12S serisi performansı artıyor – Snapdragon 8+ Gen 1

Bir diğer önemli yükseltme ise yonga seti. 12s serisi, Snapdragon 8 Gen 1 Plus tarafından desteklenmektedir. Yalnızca bir Plus sürümü olmasına rağmen, iyileştirme muhtemelen sizi bunun tamamen yeni bir nesil olduğuna ikna edecektir. Böyle düşünmemizin nedeni, 8. Nesil 1 Plus’ın üretiminin nihayet Samsung’dan TSMC’ye taşınması. Artık Snapdragon 8 Gen 1 ve Gen 1+’ın güç tüketimi ve ısınması arasında önemli bir fark olup olmadığını net bir şekilde öğrenebiliriz.

Ve aşağıdaki incelemede size ayrıntılı performans ve aralarındaki oyun karşılaştırmasını göstereceğiz. Bugün sadece yazılımlarını deneyimlemek ve kıyaslama sonuçlarına hızlıca bakmak istiyoruz. MIUI 13, Xiaomi 12 serisinde deneyimlediğimiz kadar pürüzsüz hissettiriyor. Ekran hala Xiaomi’nin şimdiye kadar kullandığı en iyisi, görsel olarak daha önce olduğu gibi çarpıcı olan 2K seviyeli 120Hz SAMSUNG E5 AMOLED panel.

Şimdi kısaca kıyaslama sonuçlarına göz atalım. Karşılaştırmalarda bile, Xiaomi 12s serisi, en yüksek performansın üzerinde önemli ölçüde iyileştirildi.

Antutu karşılaştırmasında, bu iki model 12 serisine göre %15’in üzerinde iyileştirmeye sahiptir. Güç tüketimi de 12 serisinden önemli ölçüde optimize edildi, bu da gerçek oyun performanslarını gerçekten dört gözle beklememize neden oluyor. Bu yüzden lütfen abone olun, çünkü size karşılaştırmayı yakında getireceğiz.

Şimdi kamera sisteminden bahsedelim. Modül hala üçlü 50MP lens tarafından desteklendiğinden, Pro sürümündeki en büyük gelişme yazılım ve deneyim ile ilgilidir. 12s standart versiyonu için ana kamerada çekilen görüntü daha iyi görünüyordu, ancak en büyük gelişmenin yine yazılım ve deneyimde olduğunu düşünüyoruz.

Xiaomi 12S serisi kameralar Leica tarafından desteklenmektedir

Kamera uygulamalarına birkaç Leica öğesi eklenir. Kamera uygulamasını ilk açtığınızda, yazılım size hangi görüntüleme motorunu kullanmak istediğinizi soracaktır, Leica Authentic veya Leica Vibrant. Leica Authentic modu, yüksek kontrast, gereken yerlerde inanılmaz ayrıntı düzeyi, fazla dikkat gerektirmeyen alanlarda hoş yumuşaklık ve tüm ton aralığını zahmetsizce görme yeteneği dahil olmak üzere orijinal Leica kamera görüntüleme tercihine daha yakındır. Ve 12’li modellerde çekilen görüntüler, Leica’nın vinyet etkisini bir dereceye kadar yeniden üretti. Canlı modun, daha önce akıllı telefon görüntülemede gördüğümüze daha yakın olan Otantik moda dayalı olarak daha canlı renkler uyguladığını düşünüyorum. Bu yüzden burada size 12’li modellerde çekilmiş bazı örnekleri getiriyoruz ve yakında detaylı incelemelerinde daha fazlasını göstereceğiz. Bu yüzden bizi izlemeye devam edin.

Bu arada Xiaomi 12S ve 12S Pro’nun orijinal kamera örneklerine buradan göz atabilirsiniz .

12s serisi ayrıca dört Leica filtresi, Leica’nın klasik deklanşör sesi ve Leica filigranı ekler.

12s serisinde artık kamera uygulamasında daha büyük ve daha dikkat çekici olan ve alt kısımda iyi bir yer kaplayan klasik Leica filigranını seçebilirsiniz. Görüntülerde herhangi bir gelişme sağlamaz. Ama filigranlı resimleri gördüğünüzde, bir dereceye kadar zevk alıyor musunuz? Peki yaparım.

Ancak internette diğer Xiaomi telefonları için benzer bir kamera uygulaması bulduk. Xiaomi 12S’nin Leica kamera uygulamasıyla neredeyse aynı görünüyor. Ama elbette, içinde Leica görüntüleme motoru yok. Bununla birlikte, dört özel filtreye, aynı deklanşör sesine ve hatta herhangi bir diğer Xiaomi modeli için filigrana da sahip olabilirsiniz.

Açıkçası, Xiaomi tarafından resmi olarak piyasaya sürülmedi, ancak internetteki biri tarafından sızdırıldı. Bununla birlikte, burada size Xiaomi 12 Pro ve 12s Pro’da benzer bir filigranla çekilmiş birkaç resim göstermek istiyoruz. Aralarındaki farkları tanımlayabilir misiniz?

Ve evet, aşağıdaki incelemede sızdırılan kamera uygulaması hakkında daha fazla konuşacağız.

Xiaomi 12s ve 12s Pro hakkında bugünün ilk izlenimi ve hızlı uygulamalı incelemesi bu kadar. Telefon görüntülemede Xiaomi için önemli bir adım olduğuna şüphe yok. Ayrıca markanın Leica ile işbirliğinden farklı bir şey getirme arzusunu da görebiliyoruz.

Bu iki model hakkında daha fazla bilgi, derin inceleme videomuzda yer alacaktır. Bu yüzden lütfen bizi izlemeye devam edin.

Ve Xiaomi 12s Ultra’nın incelemesi ve ilgili karşılaştırmalar da boru hattında. Bu nedenle, 12’ler serisi hakkında herhangi bir sorunuz varsa, lütfen aşağıya bırakın.

About admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir