Yayın Yaparken Çevrimiçi Güvende Kalın — 5 İpucumuz

Bir TV programının en son bölümünü yayınlandıktan hemen sonra veya İnternet’in düşük maliyeti nedeniyle sinemalarda gösterime giren bir filmi yayınlayabilirsiniz.

Daha düşük üyelik ücretleri ve daha geniş çeşitlilikteki film ve diziler nedeniyle, akış hizmetleri kendilerini kablo ağlarının üstün ikameleri olarak kabul ettirmiştir.

Dünyanın Netflix, Hulu, HBO Max, Amazon Prime, Disney+ veya Paramount+ gibi en büyük akış platformlarını kullanarak coğrafi kısıtlamayla karşılaştığınız bir bölgesindeyseniz, konumunuzu maskelemek ve tüm bilgilere erişmek için bir VPN kullanabilirsiniz. kısıtlı içerik

Ancak, en sevdiğiniz programları Amazon Prime’da yayınlamak istiyorsanız, VPN kullanarak Amazon Prime’ın engellemesini kaldırın sadece birkaç dakika içinde.

Güvenli bir şekilde çevrimiçi yayın yapmak için güvenlik yönergelerini izlemelisiniz.

1. Kişisel Bilgilerinizi Koruyun:

Ziyaret ettiğiniz herhangi bir akış hizmeti web sitesi, kayıt prosedürleri aracılığıyla kişisel bilgilerinizi toplar. Örneğin, bazı web siteleri diğer birçok şeyin yanı sıra banka hesap bilgileriniz, doğum yeriniz veya doğum tarihiniz gibi verilerinizi ister.

Bu web sitelerinin çoğu, kullanıcılardan yinelenen aylık veya yıllık abonelik ücreti talep ettiğinden dikkatli olun. Sonuç olarak, ödemeleri yapmak için bilgilerinizi sağlamalısınız.

Ancak, güvenli ödeme sağlamazlarsa kaydolmayın. Özellikle, hizmetler ücretsizse, kimliğinizi ve çevrimiçi bilgilerinizi riske atabileceğinden kişisel bilgilerinizi vermekten kaçının.

2. Sanal Özel Ağ (VPN) Kullanın:

IP adresiniz, çevrimiçi verilerinizi ve kişisel bilgilerinizi de koruyan VPN şifreleme yazılımı tarafından korunmaktadır.

VPN’e katıldığınızda farklı bir ülkeden bir sunucu seçersiniz ve bağlandıktan sonra o sunucunun IP adresi size verilir.

Akış ipucu: ABD Netflix’i Avustralya’da yayınlamak için VPN’nizi açmanız, bağlanmak için bir ABD sunucusu seçmeniz, ABD Netflix hesabınızda oturum açmanız yeterlidir. Bu kadarı belli.

Ana konumuz olan akış için internet güvenliğine dönersek, devam edelim. Bir VPN’e bağlandıktan sonra internete bağlı cihazınıza gönderilen veya alınan tüm veriler şifrelenecektir. İnternet trafiği şifreleme yoluyla gizlenir.

3. Devlet Kısıtlamalarının Göz önünde bulundurulması:

Bazı hükümetler, bu web sitelerini kapatmaya ve ücretsiz çevrimiçi film akışı hizmetlerini kullanan herkese karşı yasal işlem başlatmaya isteklidir. Bu internet sunucularının çoğu, sorun olan birkaç farklı ülkeye yayılmıştır.

Sonuç olarak, sorun yaşayanlar sistemi kötüye kullananlardır.

Ancak yasal yansımalarla karşılaşmadan bu hizmetlere nasıl erişebilirsiniz? Basit: Web sitelerini ziyaret etmeden önce iyice araştırın ve yasal gereklilikleri ihlal edenlerden uzak durun.

4. Daima Saygın Yayın Hizmetlerinden Yayın Yapın:

Akış giderek daha popüler hale geliyor ve insanlar artık bunu yapmak için çeşitli cihazlar ve içerik platformları kullanıyor.

Herhangi bir akış web sitesini ziyaret ederken, güvenlik en büyük endişeniz olmalıdır çünkü bilgisayar korsanları her zaman kâr etmek için bir yöntem arar.

Ücretsiz, gölgeli web sitelerine erişirken bile üyelik ücretlerinden tasarruf etmenize yardımcı olabilir, ancak bir bilgisayar korsanının kurbanı olabileceğinizin farkında olmalısınız. Kötü amaçlı yazılımlarla dolu oldukları için güvenilirliği olmayan akış web sitelerini kullanmaktan kaçınmalısınız.

Bir akış hizmetinde en son çıkanlar veya her zaman görmek istediğiniz bir TV şovu olsa bile, onu kullanmaktan kaçının. Olasılık, dikkatsiz yayıncılardan kullanıcı bilgilerini takip ediyor olabileceklerini gösteriyor.

En saygın akış hizmetlerinden bazıları şunları içerir:

  1. Netflix
  2. Amazon Prime Videosu
  3. Disney+
  4. eğlence
  5. Sapan
  6. Apple TV+
  7. hulu
  8. çatırdama

5. Reklamları Engelle:

Çevrimiçi reklamlar, özellikle aşırı derecede istilacı olan güvenilmez akış sitelerinden gelenler rahatsız edici olabilir. Reklamlar yayın deneyimini engellediğinden, birçok kişi bunları kaldırmak için reklam engelleyiciler ve tarayıcı eklentileri kullanır.

Reklamları engellemek akış deneyiminizi geliştirecek olsa da, ayrıca bir reklam engelleyici Siber güvenliğinizi artırmak için.

Çevrimiçi reklamların, saldırılarına başlamak için sürekli yeni yollar arayan bilgisayar korsanları için yeni bir yöntem olduğu kanıtlanmıştır. Güvenilir web siteleri bile çevrimiçi reklamlar aracılığıyla araçlara sızıyor.

Bu nedenle, şüpheli reklamları bastırmak ve güvenlik ihlali riskini azaltmak için bir reklam engelleyici kullanın.

Çözüm

Çevrimiçi akış hizmetleri sayesinde insanların evde eğlenceyi tüketme şekli önemli ölçüde değişti. Ekranı ve internet erişimi olan herhangi bir gadget, video akışı için kullanılabilir.

Ancak, akış sırasında güvenliğinizi sağlamak sizin sorumluluğunuzdadır ve burada listelediğimiz beş strateji tam da bunu yapacaktır.

Bu 5 strateji ile birlikte diğer güvenlik faktörleri de düşünülebilir; Java komut dosyalarından uzak durmak, herkese açık Wi-Fi kullanmamak ve tüm cihazlarınızda her zaman bir antivirüs kullanmak.

About admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir