Yeni iPhone nasıl etkinleştirilir: Bilmeniz gereken her şey.

Hepimiz en iyi hislerden birinin yeni bir iPhone’u kutusundan çıkarmak olduğunu biliyoruz. Önemli değil, kullanılmış veya yeni bir iPhone kuruyorsanız, hücre servisini almak için onu etkinleştirmeniz gerekir. İyi haberlerden biri, etkinleştirmenin ilk telefon kurulumunun bir parçası olması ve yalnızca birkaç dakikanızı almasıdır. Ancak kullanmak için aktif bir sim karta ihtiyacınız var. Ancak bazen etkinleştirme zor olabilir, bu nedenle, yeni iPhone’ları hızlı ve verimli bir şekilde nasıl etkinleştireceğinize dair bu kılavuzu sizin için bir araya getirdik. Bu makalenin sonunda, iPhone’unuzu hemen etkinleştirebilmeniz için her tür sorunu ve soruna geçici bir çözüm bulabileceksiniz.

Yeni iPhone’u etkinleştirme adımları

Birkaç kez, bir iPhone’u etkinleştirmeniz çok basit olabilir. Yeni Telefonu bir Apple Store’dan, büyük perakendecilerden, cep telefonu sağlayıcılarından satın aldıysanız, muhtemelen zaten bir Sim Kartınız yüklüdür.

 1. Değilse, SIM kartı takmanız gerekir.
 2. Her şeyden önce, telefonunuzu kapatın ve ardından SIM kart tepsisini çıkarın.
 3. SIM Kartınızı tepsiye yerleştirin.
 4. telefonunuza geri takın.

Şimdi, seçtiğiniz cep telefonu sağlayıcınızdan etkinleştirilmiş bir SIM kartınız olduğunu unutmayın. Kilitli bir telefon satın alacaksanız, yalnızca Verizon’a kilitli bir telefonda Sprint SIM Kart kullanamayacağınızı unutmayın.

Bu durumda, bunun yerine telefonunuzun kilidini nasıl açacağınızla ilgili adımları izlemeniz gerekecektir.

 1. Bu adımdan sonra telefonunuzu açın ve Apple logosu görünene kadar bekleyin.
 2. Ekranda verilen talimatların yardımıyla kurulum işlemini takip edin.
 3. Şimdi, Apple sizden Wi-Fi veya telekom sağlayıcınız için bir bağlantı seçeneği isteyecektir.
 4. Wi-Fi ağınızı yapılandırabilir veya sadece veri üzerinden etkinleştirebilirsiniz.
 5. Apple, Apple Kimliğinizin yardımıyla oturum açmanızı isteyecektir.
 6. Bu güvenlik, hırsızlığı caydırmak için kullanılan Etkinleştirme Kilidi olarak çalışacaktır.
 7. Yeni iPhone’u satın alırsanız, oturum açarken herhangi bir sorunla karşılaşmazsınız.
 8. iPhone’unuz kullanılıyorsa, kurulumu tamamlayabilmeniz için orijinal sahibin oturum açması gerekebilir.
 9. İsterseniz Apple Kimliğini daha sonra kolayca değiştirebilirsiniz.
 10. Şimdi, iPhone’unuzu satmayı planlıyorsanız, etkinleştirme kilidini devre dışı bıraktığınızdan emin olun.
 11. Veri bağlantı hızınıza ve telefon modelinize bağlıdır.
 12. telefonunuz birkaç dakika içinde kullanıma hazır olacaktır.

İşlemi Bitir

Yeni bir iPhone’un nasıl etkinleştirileceğini bitirmek için birkaç seçeneğiniz var.

 1. En kolay ve en hızlı seçeneği istiyorsanız, kurulumu yeni bir cihaz olarak seçin.
 2. Hiçbir uygulama veya veri yüklü olmayan kesinlikle temiz bir telefonunuz olacak.
 3. Şimdi, cihazlar arasında geçiş yapmak istiyorsanız iCloud’dan verileri ve uygulamaları geri yükle’yi seçin.
 4. Her şeye sahip olduğunuzdan emin olmak için en son yedeklemenizi seçtiğinizden emin olun.
 5. iCloud’u kullanmıyorsanız, iTunes yedeklemenizden uygulamaları ve verileri geri yükleyebilirsiniz.
 6. İPhone’unuzu bir USB kablosu yardımıyla bilgisayarınıza bağlamanız gerekir. Bundan sonra, iPhone’u geri yükle’yi seçin.

Not: Bu özelliğe iTunes veya daha yeni iphone’larda erişilemeyebilir.

 1. Android’den Apple’a dönüştürüyorsanız, eski verilerinizin çoğunu oldukça kolay bir şekilde senkronize etmek için Apple’ın iOS’a Taşı uygulamasını kullanabilirsiniz.
 2. yeni iPhone nasıl etkinleştirilir: Ne iPhone’u etkinleştiremiyorum?

Bazen yeni veya eski bir iPhone’u etkinleştirirken bu sorunları yaşayabilirsiniz. İşte bu sorunlarla karşılaşırsanız ne yapmanız gerektiğine dair bir kılavuz.

Sim Kart Takılı Değil.

iPhone’unuzun SIM kart takılı değil mesajı gösterdiğini görürseniz, SIM kartınızın telefon planınız ve iPhone ile uyumlu olduğundan emin olmanız gerekir. Bu durumda, telefonu kapatmanız ve kartın SIM tepsinize düzgün şekilde oturduğundan emin olmanız gerekebilir.

Bundan sonra, tepsiyi tekrar takmanız ve telefonu tekrar açmanız gerekir. Uyumlu değilse, cep telefonu sağlayıcınızla hangi seçeneklere sahip olduğunuz hakkında konuşun. Birkaç kez, bir mağazaya gitmeniz veya belki birkaç gün beklemeniz gerekmesine rağmen SIM kartınızı aktarabilmeleri gerekir.

Aktivasyon Durumunuzu Kontrol Edin

Telefonunuzun başarıyla etkinleştirilip etkinleştirilmediğini gerçekten kontrol edebilirsiniz. Apple Sistem Durumu web sitesini ziyaret edebilir ve iOS Cihaz Aktivasyonunun yanında yeşil bir nokta olup olmadığını kontrol edebilirsiniz. Bu noktayı görmüyorsanız, tekrar etkinleştirmeyi denemeniz gerekir.

Bağlantı sorunları

Bazen hücresel veri bağlantısıyla etkinleştiremeyebilirsiniz. Bunun nedeni bant genişliği kısıtlamaları veya kötü hizmet olabilir. Bu tür bir sorun yaşıyorsanız, hücresel veri yerine bir Wi-Fi bağlantısı üzerinden etkinleştirmeyi deneyin.

Diğer problemler.

Yeni bir telefon yapılandırma söz konusu olduğunda iPhone’unuzu etkinleştirmek en kolay adımlardan biri olmalıdır, ancak yine de farklı nedenlerle sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Bu durumda, Apple ile birlikte telekom servis sağlayıcınıza başvurmanız gerekecektir. Bazı durumlarda, belirli bir telefona veya başka bir soruna kilitlenmiş bir sim kartınız olabilir. Ve çok nadir durumlarda Apple’ın iPhone’unuzu yeni bir iPhone ile değiştirmesi gerekebilir. Durum ne olursa olsun, onu çözebilecek ve kısa sürede çalıştırabilecekler!

Bu makaleyi yararlı bulacağınızı umuyoruz. Bu konuyla ilgili başka bir sorunuz veya yorumunuz varsa bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Yorumlarınızı bekliyorum. Makalelerimize göz atın; iPhone 11 nasıl kapatılır/yeniden başlatılır, iPhone 11’de ekran görüntüsü nasıl alınır, iPhone 11’de kayıt ekranı nasıl yapılır, iCloud’a nasıl erişilir, apple pay nasıl kullanılır, ios 14 nasıl edinilir, ekranınızı nasıl kaydedersiniz, Nasıl indirilir Scribd, pdf nasıl imzalanır, iPhone’dan iPhone’a kişiler nasıl aktarılır, iPhone’daki tüm fotoğraflar nasıl silinir, iPhone 11’deki uygulamalar nasıl kapatılır, iPhone 11’de sesli mesaj nasıl kurulur, iPhone’a nasıl müzik eklenir, nasıl iPhone’dan kalıcı olarak silinen fotoğrafları kurtarmak için, iPhone’da telefon görüşmesi nasıl kaydedilir, Xbox denetleyicisi iPhone’a nasıl bağlanır, iPhone’dan nasıl yazdırılır.

About admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir