YouTube Görüntülemelerini Nasıl Artırırsınız: En İyi Öneriler

YouTube, 2,6 milyardan fazla aktif kullanıcısıyla (Statista.com’a göre) dünyanın en popüler video barındırma sitesidir. Ve bu sayı sadece her yıl artıyor. YouTube’da ürün ve hizmetlerin reklam tanıtımının son derece umut verici bir alan olmasına şaşmamalı. Site içinde para kazanmak çok ilginç bir teklif.

YouTube’da bir kitleyi çekmenin farklı yolları vardır. Kanal sahipleri, videolarının kalitesini iyileştirmek için çok zaman harcıyor. Rekabet çok büyük, bu nedenle çeşitli hizmetlerin yardımıyla YouTube görüntülemelerini artırmak, tanıtımda içeriğin kendisinden daha az önemli değil.

Ancak video platformlarının algoritmaları, YouTube görüntülemelerini artırmak için de kullanılabilecek teknik özelliklere sahiptir. Bu algoritmaların mekanizmalarını anlamak gerekir.

Popülerlik üzerindeki önemli etki, izleme süresi üzerinde önemli bir etkiye sahiptir. İnsanlar videoyu ne kadar uzun süre izlerse, YouTube onu kullanıcılara o kadar sık ​​sunacak ve daha üst sıralarda yer alacaktır. İzlenme artacak.

İstatistikleri Nasıl Kullanacağınızı Öğrenmek Neden Önemli?

Her hesap sahibinin istatistiklere erişimi vardır. Aktif blogcular, YouTube’daki görüntülemeleri artırmak için bu aracı nasıl kullanacaklarını bilirler. Kayıttan hemen sonra değerlendirme yapılmayacaktır. Video yayınlamaya başlamanız ve yeterli bilgi toplanana kadar beklemeniz gerekir. Analitik bölümünde şunları izleyebilirsiniz:

İçeriğin popülerliğinin doğru bir şekilde tahmin edilmesi, doğru sonuçların çıkarılmasına ve ardından daha önce yapılmış hataların düzeltilmesine yardımcı olur.

Kitleyi Elde Tutma ve İzlenme Sayısının Popülerliğe Etkisi

YouTube, aynı zamanda izleyicilerin ve blog yazarlarının çıkarlarına saygı duymaya çalışır. Kanal sahibi gerçekten ilgi çekici ve kaliteli içerikler sunuyorsa kesinlikle takdir edilecek, video üst sıralara çıkacak ve önerilenler arasında çıkacaktır.

Sitede, videonun parametreleri ve izleyicinin ilgisi hakkında bilgi toplayan özel sayaçlar bulunmaktadır. Video içeriğinin video derecelendirmeleri, video barındırma yardımı ile derlenir, çünkü milyonlarca izleyicinin fikrini sormak imkansızdır.

Youtube’da bir videoyu değerlendirirken şunlar önemlidir:

  • İzleyici sayısı. Videoyu ne kadar çok kişi izlerse, TOP’lara ve önerilere girme şansı o kadar artar.
  • Kitleyi elde tutma, videonun kaynak kullanıcıları ile alaka düzeyinin ana göstergesidir. İzlenecek videonun toplam süresinin %100’ü olsaydı mükemmel olurdu. Video içeriğinin yüzdesi ne kadar yüksek olursa, YouTube’da tanıtım için o kadar iyidir.

YouTube görüntülemelerini nasıl artıracağınızı biliyorsanız, ilgilenen kullanıcı sayısını ve dolayısıyla projeden elde edilen toplam geliri artırabilirsiniz.

Youtube’daki Görüntülemeleri En Üst Düzeye Çıkarmanın En İyi Yolları

1. Web’deki temel sorgularla eşleşen konularda videolar oluşturma

Yeni başlayanlar arasında yaygın bir hata, kendi etkinlikleri hakkında kişisel videolar yayınlamaktır. Blogcu henüz popüler değilse, hiç kimse günlük aktiviteleriyle ilgilenmeyecektir. Arama trafiği potansiyeli olan konuların kullanılması daha uygundur. İnsanların online olarak sordukları sorulardan yola çıkarak cevap vermek gerekiyor.

Arama trafiği potansiyeli yüksek bir niş seçer ve onu YouTube’da en üst sıraya çıkarırsanız, kullanıcılar arasında daha fazla başarı şansını büyük ölçüde artıracaktır. Bu sistem, abonesi olmayan bir kanalın bile tanıtılmasına yardımcı olacaktır.

Uygun bir konu seçmek için, web’de anahtar kelimeleri ve kelime öbeklerini aramak için özel hizmetleri (VidIQ) kullanabilirsiniz. İlgili herhangi bir kelimeyi veya cümleyi girmeniz yeterlidir ve en popüler anahtar kelime öbekleri ve bunlarla ilgili istatistikler görünecektir.

2. Viral başlıklarla tıklama oranlarını artırın

Videonuz izlenme almak için arama motorunuzda ilk sırada çıksa bile, insanların ilgisini çekmeniz gerekir. Akılda kalıcı başlıklar oluşturmak daha fazla dikkat çekmenize yardımcı olacaktır. Ancak, gerçek dışı şeyler yazmamalı ve ziyaretçileri bariz bir şekilde kandırmamalısınız. Güveni azaltacak ve olumsuz geri bildirim sayısını artıracaktır.

3. Öneri sayısını artırmak için oynatma listeleri oluşturun

Kanalınız küçükse veya yeni oluşturulmuşsa diğer kişilerin videolarının öneri listelerinde yer almanız zor. Yeni hesap sahipleri, videoların kendi kanallarında “sonraki” bölümünde görüneceğinden emin olmalıdır. Bunun için dizi oynatma listeleri kullanılır. Birlikte izlenebilecek klip setleri bu şekilde oluşturulur.

4. YouTube görünümleri satın alın

Endişelenmeyin, güvenilir web sitelerinden promosyon siparişi vermeniz kesinlikle yasaldır. Hizmet kalitesine dikkat etmelisiniz. tavsiye ederiz gerçek YouTube görüntülemeleri satın alın ve botlarla uğraşmayın.

YouTube görüntülemelerini sıralamak, ana stratejiye ek olarak iyi çalışır.

5. Popüler forumlarda video yayınlayın

Bazen videolar, insanların bir forumda veya Soru-Cevap sitesinde sordukları bir sorunun yanıtını bulmalarına yardımcı olur. Google’dan düzenli trafik alan alakalı konular bulup oraya link vererek cevap verirseniz bu taktik daha etkili olacaktır.

Çözüm

Bu ipuçlarının yardımıyla YouTube’da izlenme sayısını nasıl artıracağınızı öğrenebilirsiniz, ancak kanalın popülaritesi sıkı çalışmanın sonucunda elde edilecektir. Listelenen tüm gereksinimleri ve kullanıcıların ihtiyaçlarını dikkate alarak içeriğin kalitesini iyileştirmek gerekir. Yalnızca açıkça yapılandırılmış bir video pazarlama stratejisine sahip kanallar gerçek görüşleri çeker.

About admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir