Youtube’da Kaydedilmiş Videolar Nasıl Bulunur: Yeni Başlayanlar Kılavuzu

Youtube’daki videolar, en unutulmaz anlarınızdan bazılarını yeniden yaşamanın en iyi yoludur. Bir haber bülteninin heyecanından, heyecanlı bir spor etkinliğinin adrenaline kadar, en sevdiğiniz anları Youtube’daki videolar ile sonsuza kadar yakalayabilirsiniz. Ancak Youtube’daki videolar yalnızca geçmişinizi yeniden yaşamak için değildir, aynı zamanda yeni beceriler öğrenmenin harika bir yoludur. Video eğitimleri size işleri eskisinden daha hızlı ve daha etkili bir şekilde nasıl yapacağınızı öğrenme fırsatı sunar. Yeni beceriler öğrenmekle ilgileniyorsanız, Youtube’da kayıtlı videoları nasıl bulacağınızla ilgili adım adım kılavuzumuza göz atın.

Youtube’da Kaydedilmiş Videolar Nasıl Bulunur: Yeni Başlayanlar Kılavuzu

Videonun URL’sini bir metin dosyasına kaydederek en sevdiğiniz videoları bilgisayarınıza kaydedin. Hatta onları Youtube’a bile kaydedebilirsiniz!

 1. Google Chrome’u açın ve youtube.com’a gidin.
 2. Sayfanın sağ üst köşesindeki 3 noktalı menüye tıklayın ve “Ayarlar” seçeneğine tıklayın.
 3. Ardından bu sayfanın altındaki “Gizlilik Kısayolları”na tıklayın
 4. Buradan, “Arama motorlarını yönet”e tıklamanız ve ardından “Düzenle”ye tıklamanız gerekir (önceden seçili değilse)
 5. Şimdi kaydetmek istediğiniz videonun URL’sini “Enter Video Url” yazan kutuya kopyalayın/yapıştırın.
 6. Tamam’ı tıklayın, ardından bu sayfanın altındaki Değişiklikleri Kaydet’e basın
 7. Şimdi yukarıdaki 1. Adıma geri dönerek, bunun yerine “Videoyu Farklı Kaydet…”e tıklayarak bu videoyu bilgisayarınıza kaydedebilirsiniz.
 8. Ardından, bilgisayarınızda kaydedilmesini istediğiniz yeri seçin ve “Kaydet”e tıklayın.
 9. Favori videolarınızı tekrar izlemek istediğinizde, yukarıdaki 1. Adıma geri dönün ve aynı şeyi tekrar yapın.
 10. Ardından, video URL’sini en sevdiğiniz video oynatıcıya kopyalayıp yapıştırabilir veya hatta YouTube Downloader gibi bir uygulama kullanabilirsiniz (Youtube videolarını bu uygulamayla indirebilirsiniz).

Youtube’da Kaydedilen Video Nedir?

 • Youtube’da 2 tür video vardır: Kayıtlı Videolar ve Kayıtlı Videolar. Kayıtlı Videolar, bilgisayarınıza kaydettiğiniz videolardır ve Kayıtlı Videolar, kendi kaydettiğiniz videolardır.
 • Kaydedilen Videolar otomatik olarak Youtube’daki “Kanalım” klasörünüze kaydedilirken, Kaydedilen Videolar otomatik olarak YouTube’daki “Kanal” klasörüne kaydedilir.
 • Videonun sağ üst köşesindeki 3 noktalı menüyü ve ardından “Videoyu Farklı Kaydet”i tıklayarak videoyu manuel olarak belirli bir klasöre kaydedebilirsiniz. Ardından, bilgisayarınızda kaydedilmesini istediğiniz yeri seçin ve “Kaydet”e tıklayın.
 • Bir videoya gidip “Görüntüle”ye ve ardından “Video Bilgisi”ne tıklayarak Kaydedilen Videoyu bulabilirsiniz. Bu sayfanın Kaydedilen bölümünün altında söz konusu video için mevcut tüm dosyaların bir listesini göreceksiniz.
 • Tüm Kayıtlı videolarınızı görmek için yüklediğiniz videolar klasörünüze gidin, ardından “Kanalım”a ve ardından “Videolar”a tıklayın.

Youtube’da Kaydedilmiş Videolarla Yeni Beceriler Öğrenin

1. YouTube’da Müzik Teorisi ile Yeni Bir Beceri Öğrenin

Müzik teorisini öğrenmenin müzik videoları izlemekten daha iyi bir yolu yok! Aslında, Youtube’da müzik teorisini bir kitapta okuyor olmanızdan çok daha hızlı öğrenmenize yardımcı olacak birçok müzik teorisi kanalı var.

Sonuç olarak gitar çalmayı öğrenmek burada bahsettiğim yöntemlerden bazıları ile çok kolay bir şekilde yapılabilir. Herhangi bir konuda dahi veya uzman olmanıza gerek yok; Tek ihtiyacınız olan biraz çaba ve motivasyon ve hiç vakit kaybetmeden gitar çalmayı öğrenebilirsiniz!

2. Youtube’da Kaydedilmiş Videolarla Yeni Bir Beceri Öğrenin

Youtube’da size gitar çalmayı öğreten birçok kaydedilmiş video var, ancak hepsi yararlı değil. Örneğin, Youtube’da hiç gitar çalmayı öğrenmek istemediğinizde size nasıl gitar çalınacağını öğreten çok sayıda kaydedilmiş video var ve hatta Youtube’da size nasıl çalınacağını öğreten kaydedilmiş videolar bile var.

3. Klavyenizdeki Bazı Kısayol Tuşlarıyla Yeni Bir Beceri Öğrenin

Bir klavyeniz varsa, şarkıları elle çalmaktan daha hızlı çalmayı öğrenmenize yardımcı olacak çeşitli kısayol tuşları vardır. Örneğin, Michael Jackson’ın “Smooth Criminal” şarkısını nasıl çalacağınızı öğrenmek istiyorsanız, bu şarkıyı çalmak için ara çubuğuna art arda beş kez basmaktan başka herhangi bir çaba gerektirmeyen kolay bir kısayol tuşu var – ve kulağa hoş geliyor. tıpkı Michael Jackson’ın kendisi gibi!

4. YouTube veya Vimeo’daki Bazı Öğreticilerle Yeni Bir Beceri Öğrenin

Youtube ve Vimeo’da, Photoshop veya Adobe Premiere Pro gibi yeni becerileri, kılavuzu incelerken olduğundan daha hızlı öğrenmenize yardımcı olacak çeşitli eğitim kanalları vardır. Bu eğitimler özellikle gitar çalmayı öğrenmek için faydalı olabilir.

5. YouTube’da Müzik Teorisi ile Yeni Bir Beceri Öğrenin

Müzik teorisini öğrenmenin müzik videoları izlemekten daha iyi bir yolu yok! Aslında, Youtube’da müzik teorisini bir kitapta okuyor olmanızdan çok daha hızlı öğrenmenize yardımcı olacak birçok müzik teorisi kanalı var.

Son sözler

İster yeni bir şey öğrenmek ister becerilerinizi geliştirmek istiyor olun, kaydedilmiş videolar, işleri daha hızlı ve daha etkili bir şekilde nasıl yapacağınıza ilişkin eğiticiler bulmanın harika bir yoludur. Kaydedilen videolar, işlerin nasıl daha hızlı ve verimli şekilde yapılacağına ilişkin öğreticiler bulmanın en iyi yollarından biri olabilir. Bu yüzden becerilerinizi boşa harcamayın – onları dışarı çıkarın! Bunları gerçek hayatta ne zaman kullanmanız gerekebileceğini asla bilemezsiniz. Bu kılavuzun yardımcı olduğunu umuyoruz – aşağıdaki yorumlarda ne düşündüğünüzü bize bildirmeyi unutmayın!

About admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir