YouTuber Crafts Dünyanın En Büyük Xbox Series X’inı Tanıttı.

İşleri büyük veya küçük yapmayı içeren Kendin Yap projeleriyle tanınan bir YouTuber, devasa bir Xbox Series X’i tanıttı. En son projesi Microsoft’tan bir Xbox Series X buzdolabı yapımından ilham aldı, bu yüzden sürümünü daha da büyütmeye karar verdi. Dev konsol, 6.82 fit uzunluğunda ve 250 librenin üzerinde bir ağırlığa sahip bir chonker. Genel olarak, normal bir X Serisinin 600 katı büyüklüğündedir. Hatta Guiness Rekorlar Kitabı tarafından dünyanın en büyük Xbox’ı ilan edilmiştir. Tabii ki tamamen işlevseldir ve ayrıntılara etkileyici bir özen gösterir.

YouTuber Michael Pick, acayip büyük boyutlu konsolu yaptı. Tüm yapım sürecini bir videoda detaylandırdı. Kabin el yapımıdır ve bir dizi yüksek kaliteli dokunuşa sahiptir. Örneğin, işlevsel olmasalar bile konsolun arkasındaki tüm genişletme bağlantı noktalarını etiketledi. (Yine de 12 inç uzunluğunda bir HDMI fişi görmeyi çok isterdik) Ayrıca reçineden, sistem açıldığında arkadan aydınlatılacak, şeffaf bir Xbox logosu yarattı. Ön taraftaki tüm düğmeleri bile işlevsel hale getirdi. Basıldığında, sinyali küçük robot kollarına ileten bir arduino kartına bağlanırlar. Bu düğmeler daha sonra Xbox’taki uygun düğmeye basın. Hepsi, Xbox’ı çevreleyen 3D baskılı özel bir çerçeve ile bağlantılıdır. Gerçek Xbox’a, kabinin arkasındaki dışarı kayan bir çekmece aracılığıyla erişilebilir.

Microsoft’un buzdolabından ilham almasına rağmen , küçük ayrıntılar açısından bu çabanın çok ötesine geçti. Örneğin, Microsoft, buzdolabının arkasına herhangi bir şey etiketleme zahmetine girmedi, ancak USB, HDMI vb. için hem etiketleri hem de kesikleri dahil etti. Microsoft ayrıca, Xbox’ın üst kısmına aynı eğriliği vermekle uğraşmadı. Yine de Seçmeyin; 3D baskılı özel havalandırma delikleri ve ardından hepsini birbirine yapıştırdı. Projenin sadece bu bölümünün yalnız iki hafta sürdüğünü söylüyor. Sonuç, Xbox Series X ile karşılaştırıldığında kesinlikle mükemmel görünüyor.

Proje tamamlandığında, özel bir boya işi için YouTuber ZHC’nin genel merkezine bıraktı. Bunu kesinleştirdikten sonra, YMCA’nın Atlanta, GA’daki Gençlik ve Gençlik Geliştirme Merkezine bağışladı. Doğal olarak, çocuklar da bizim kadar onu çalışırken görünce şaşırdılar. Videosunun sonunda izleyicilerden hastanede çalışıp çalışmadıklarını ve gelecekte onunla çalışmak isteyip istemediklerini sormalarını istiyor. Proje , aynı zamanda bir çocuk hastanesine bağışlanan dünyanın en büyük Nintendo Switch’ini yapan Bay Pick’in ardından geldi .

İlginç bir şekilde bu proje, son zamanlarda viral olan konsolla ilgili başka bir DIY projesinin tam tersi. Başka bir YouTuber , bir inçten daha ince olan özel bir Playstation 5 Slim yarattı. Bunu başarmak için tüm donanımı çıkardı ve özel bir kasaya yerleştirdi. Bu onun güç tuğlasını harici yapmasını ve ayrıca harici bir sıvı soğutma çözümü yapmasını gerektirdi. Yine de, standart donanımda oldukça büyük PS5’ten çok daha düşük sıcaklıklara sahip olduğu için sonuçlar kendileri için konuşuyor.

About admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir