Zoom Nasıl Para Kazandırır?

Blog yazıyor ama bundan para kazanmıyor musunuz? Blogunuzdan para kazanmak istiyor ancak nasıl yapacağınızı bilmiyor musunuz? Zoom, blogunuzdan para kazanmanın akıllı bir yoludur. Blogunuzu tanıtmak için Zoom’u kullanabilir ve ardından blogunuzda reklam alanı satabilirsiniz. Blogunuzda satılık bir kurs oluşturmak için Zoom’u da kullanabilir ve ardından kursu çevrimiçi olarak satabilirsiniz. Tüm bu yollar, blogunuzdan para kazanmanın harika yollarıdır.

Zoom nasıl para kazandırır?

Zoom, blogunuzdan para kazanmanın bir yoludur. Blogunuzu tanıtmak için Zoom’u kullanabilir ve ardından blogunuzda reklam alanı satabilirsiniz. Blogunuzda satılık bir kurs oluşturmak için Zoom’u da kullanabilir ve ardından kursu çevrimiçi olarak satabilirsiniz. Tüm bu yollar, blogunuzdan para kazanmanın harika yollarıdır.

Zoom Nasıl Para Kazandırır?

 1. Zoom Marketplace’i kullanarak blogunuzdan para kazanabilirsiniz. Zoom Marketplace, blogunuzu tanıtmanın ve blogunuzda ürün ve hizmet satmanın yoludur. Zoom Marketplace’te oluşturduğunuz e-kitaplar, kurslar ve videolar gibi öğeleri satabilirsiniz. Ayrıca blogunuzda reklam alanı satabilirsiniz.
 2. Üzerinde satılık bir kurs oluşturarak blogunuzdan para kazanabilirsiniz. Yakınlaştırma Kursu Oluşturucu, e-posta yoluyla teslim edebileceğiniz veya indirmek için çevrimiçi yayınlayabileceğiniz çevrimiçi satış için kurslar oluşturmanıza olanak tanır. Satış için bir kurs oluşturduktan sonra, onu doğrudan site üzerinden veya e-posta pazarlama kampanyaları aracılığıyla satabileceksiniz.
 3. Ayrıca blogunuzda, kenar çubuğunda veya altbilgi alanında reklam alanı satarak da para kazanabilirsiniz. Zoom Ad Creator, reklamın göründüğü sayfada reklamverenin sitesine bir bağlantı olduğu sürece herhangi bir web sitesinin kenar çubuğunda görünen reklamlar oluşturmanıza olanak tanır (bir kenar çubuğu reklamı durumunda, geri bağlantı reklamverenin sitesi, reklamın göründüğü her sayfada kenar çubuğuna yerleştirilmelidir). Ayrıca blogunuzun altbilgisinde veya hatta blogunuzun başlığında görünen reklamlar oluşturabileceksiniz.
 4. Kendi ürün veya hizmetlerinizi satarak blogunuzdan para kazanabilirsiniz. Kendi ürün ve hizmetlerinizi, farklı bir yerde de mevcut oldukları sürece, blogunuzda satabilirsiniz. Örneğin, başka bir web sitesinde de sattığınız bir ürün veya hizmeti blogunuzda satıyorsanız, bu diğer web sitesi, ürün veya hizmetinizin birincil satış yeri olarak kabul edilir.
 5. Blogunuz için bir ortaklık programı oluşturarak ve Zoom Affiliate Network (ZAN) aracılığıyla pazarlayarak blogunuzdan para kazanabilirsiniz. ZAN, blogları ve web siteleri aracılığıyla birbirlerinin ürün ve hizmetlerini tanıtan bir bağlı kuruluşlar ağıdır.
 6. Son olarak, daha fazla insanın ziyaret etmesi ve orada satılanları satın alması için arama motoru sıralamalarını ve sitenize gelen trafiği iyileştirmek için SEO özelliklerini kullanarak blogunuzdan para kazanabilirsiniz. SEO ile sitenizi ziyaret eden ve sattıklarınızı satın alan kişi sayısını artırabileceksiniz.

Blogunuzu Tanıtmak İçin Yakınlaştırma Nasıl Kullanılır

Blogunuzu tanıtmak için Zoom’u kullanmanın birkaç yolu vardır.

 • Başlamak için bir blog oluşturmanız gerekecek. Bunu, ekranınızın sol tarafındaki Blog bağlantısını tıklayarak yapabilirsiniz.
 • Ardından, oluşturmak istediğiniz blog türünü seçmeniz gerekecektir. Kişisel bir blog ve bir iş blogu arasında bir seçeneğiniz var. Kişisel bir blog, yalnızca kendi web sitenizde bulunan içeriği yayınlamanıza olanak tanırken, bir iş blogu, Zoom Marketplace (yukarıya bakın) aracılığıyla satışa sunulan içeriğin yanı sıra ürünlerini satmak isteyen diğer işletmeler için yayınlamanıza olanak tanır. blogunuz aracılığıyla ürün ve hizmetler.
 • Yeni blogunuzu oluşturduktan sonra, sitenin temasını ayarlayabilecek, düzeni ve başlık resmi ile tasarlayabilecek ve oluşturulduktan hemen sonra içerik yayınlamaya başlayabileceksiniz.
 • Yeni blogunuzu tanıtmak için, arama motoru sonuçlarında görünmesi için zaman zaman (ne sıklıkta olduğu önemli değil) oturum açmanız yeterlidir.
 • Blogunuzu tanıtmak için, insanların onu arama motoru sonuçlarında bulabilmesi için ayarlandığından emin olmanız gerekir. Bunu yapmak için ekranınızın sol tarafına gidin ve Blog bağlantısını tıklayın.
 • Daha sonra bunu yapmak için ekranınızın altındaki ayarları kullanabileceksiniz. Kullanabileceğiniz üç ayar; Blog Bağlantısı, Blog Başlığı ve Blog Açıklamasıdır.

Blog Bağlantısı: Bu ayar, arama motorları tarafından blogunuzun içeriğini arama sonuçlarında listelediklerinde kullanılan bir URL (web adresi) seçmenize olanak tanır. Çoğu durumda, bu URL doğrudan blogunuzun ana sayfasına (blogunuzun tüm gönderilerinin göründüğü sayfa) işaret eder. Bu URL’nin doğrudan blogunuzun ana sayfasına işaret etmesini istemiyorsanız, alternatif bir URL’ye (reklam bağlantısı veya yönlendirme gibi) işaret edecek şekilde değiştirin.

Kursunuzdan ve Diğer İçeriklerden Nasıl Para Kazanılır

 1. Kursunuzu ZEN’de satarak ve ardından satışı ZAN üzerinden pazarlayarak para kazanabilirsiniz. Yakınlaştırma Kursu Oluşturucu, e-posta yoluyla teslim edebileceğiniz veya indirmek için çevrimiçi yayınlayabileceğiniz çevrimiçi satış için kurslar oluşturmanıza olanak tanır. Satış için bir kurs oluşturduktan sonra, onu doğrudan site üzerinden veya e-posta pazarlama kampanyaları aracılığıyla satabileceksiniz.
 2. Ayrıca, arama motoru sıralamalarını ve sitenize gelen trafiği iyileştirmek için SEO özelliklerini kullanarak kursunuzdan para kazanabilirsiniz, böylece daha fazla insan onu ziyaret eder ve orada satılanları satın alır. SEO ile sitenizi ziyaret eden ve sattıklarınızı satın alan kişi sayısını artırabileceksiniz.
 3. Arama motoru sıralamalarını ve sitenize gelen trafiği iyileştirmek için SEO özelliklerini kullanarak diğer içeriğinizden para kazanabilirsiniz, böylece daha fazla insan onu ziyaret eder ve orada satılanları satın alır. SEO ile sitenizi ziyaret eden ve sattıklarınızı satın alan kişi sayısını artırabileceksiniz.
 4. Son olarak, daha fazla insanın ziyaret etmesi ve orada satılanları satın alması için arama motoru sıralamalarını ve sitenize gelen trafiği iyileştirmek için SEO özelliklerini kullanarak kursunuzdan para kazanabilirsiniz. SEO ile sitenizi ziyaret eden ve sattıklarınızı satın alan kişi sayısını artırabileceksiniz.

Blogunuzda Reklam Alanı Nasıl Satılır

 • Bir gönderi oluşturun ve taslak olarak kaydedin.
 • Zoom ana sayfasına gidin ve sayfanın sağ üst köşesindeki “Yeni Reklam Oluştur” u tıklayın. Mevcut tüm reklam türlerini listeleyen bir sayfa ve bilgilerinizle doldurmanız için bir form göreceksiniz.
 • 3. Her reklam türünün farklı gereksinimleri vardır, bu nedenle hangisini kullanmak istediğinizi seçmek için bunları dikkatlice okumanız gerekir. Örneğin kendi ürün veya hizmetlerinizi satmak istiyorsanız “Ürün/Hizmet Satışı” seçeneğini seçmeniz gerekecektir. Blogunuzda reklam alanı satmak istiyorsanız, “Reklam Alanı Satışı” seçeneğini seçin.
 • Formu bilgilerinizle doldurun ve “Devam” düğmesine tıklayın. ZAN’ın bağlı kuruluş programını isteyip istemediğinizi ve durumunuza hangi reklam türünün (varsa) uygun olduğunu (örneğin, görünen bir reklam olup olmayacağını) seçebileceğiniz reklamınızı oluşturmak için bir seçenek göreceksiniz. blogunuzun üstbilgisinde veya altbilgisinde).
 • Bir reklam türü seçip uygun bilgileri girdikten sonra “Reklam Oluştur”u tıklayın. Reklamlarınızı ve her biri için ZAN tarafından size ödenen para miktarlarını gösteren bir sayfa göreceksiniz.

Bir Kurs Nasıl Oluşturulur ve Çevrimiçi Satılır

Blogunuzdan para kazanmanın harika bir yolu, bir kurs oluşturmak ve onu çevrimiçi satmaktır. Zoom’u kullanarak bir kurs oluşturabilir ve ardından bunu blogunuzda satabilirsiniz. Bir kurs oluşturmak ve web sitenizde satmak için Zoom’u da kullanabilirsiniz. Tüm bu yollar, blogunuzdan para kazanmanın harika yollarıdır.

Çözüm

Zoom ile dünyanın neresinde olursanız olun blogunuzdan para kazanabilirsiniz. İster ABD’de, Birleşik Krallık’ta, Kanada’da, Avustralya’da, Yeni Zelanda’da veya dünyanın herhangi bir yerinde olun, blogunuzdan para kazanmanın bir yolu var. Zoom’u tam potansiyeliyle kullandığınızdan emin olun ve harika sonuçlar elde edebileceksiniz!

About admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir